עדכונים חמים
עדכונים חמים
מסתגלים למציאות למידה חדשה – פרדס חנה כרכור
ראש המועה הגר פרי יגור ומנהלת אגף החינוך אילנה זגול בשיתוף ציבור תכנית אסטרטגית לחינוך

מסתגלים למציאות למידה חדשה – פרדס חנה כרכור

מנהלים, צוותי חינוך, הורים ותלמידים השתתפו באקתון וירטואלי בזום במטרה לשתף ברעיונות ופתרונות לשנת הלימודים הקרובה

השבוע ערך אגף החינוך במועצה המקומית פרדס חנה כרכור מפגש אקתון ייחודי שבו לקחו חלק עשרות משתתפים. במהלך המפגש העלו מנהלים, צוותי חינוך, תלמידים והורים מארבעת בתי הספר התיכוניים ביישוב מחשבות, רעיונות ובקשות לקראת פתיחת שנה”ל הקרובה וברוח אתגרי הקורנה. אירוע אקתון עושה שימוש בחוכמת ההמונים, והמשתתפים בו מתחלקים לקבוצת חשיבה ומפתחים רעיונות והמצאות פורצי דרך במטרה לנסות ולענות על האתגר.

בגזרת התלמידים עלה צורך לקיים את המקצועות המדויקים (מתמטיקה, אנגלית, פיסיקה ומחשבים) בבתי הספר, בעוד השיעורים המקוונים יוגדרו למשכי זמן קצובים. כמו כן עלתה בקשה להתאמת הלמידה מרחוק לשונות התלמידים, תוך ציון הבדלים שניכרו בין המורים ביכולותיהם הדיגיטליות.

ההורים, שגם עליהם הוטל תפקיד חדש שלא הורגלו בו, הציעו הטמעת אפליקציות שמאפשרות תהליכי בקרה והערכה של המשימות המקוונות, למידה חוץ כיתתית, ניצול המרחב הציבורי למפגשים וגיוס הקהילה להעשרה בתכנים.

צוותי החינוך העלו את הפערים באמצעי קצה, את הצורך בדרכי הוראה-למידה מגוונות, תוך הכשרת הצוותים ללמידה מרחוק ואת האתגר שבהעלאת רמת המחויבות של התלמידים ללמידה. גם צוותי החינוך, גם ההורים וגם התלמידים ביקשו שהלמידה תתקיים בקבוצות קטנות על מנת שתהיה אפקטיבית, הציעו להרבות בלמידה מבוססת פרויקטים שיכולה להתקיים אף בבתים פרטיים והדגישו את הצורך ביותר פעילויות ומפגשים חברתיים.

לצד זאת, אגף החינוך נערך בימים אלו לתגבור צוותי ההוראה בבתי הספר, לאיתור מרחבי למידה ביישוב ולתגבור ימי למידה חוץ כיתתיים, כל זאת בעזרתם של החברה להגנת הטבע, תלמידי תיכון מתנדבים (במסגרת המחויבות האישית), מועצת הנוער, תנועות הנוער ועוד. על מנת לטפל בפערים ב”אמצעי הקצה” הוקדמה התכנית “מחשב לכל ילד” (כ-170 מחשבים) ויש צפי לתרומת מחשבים מאלביט. עם ביטול האפשרות להתכנס בכיתות באופן המקובל נוצרו סביבות למידה חדשות המחייבות למידה מרחוק, התמודדות עם המרחב הדיגיטלי וחשיפה לטכנולוגיות חדשות. לצורך זה מוביל אגף החינוך הכשרת צוותים מקרב הרכזים הפדגוגיים ומובילי התקשוב ביישוב, אשר בתורם יעבירו הכשרות פנים בית ספריות ויהוו מוקדי ידע לתמיכה ולליווי המורים.

ראש המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור, “על כולנו מוטל תפקיד חדש ודרישה להתמודד עם מציאות ועם סוגיות שהעמום בהן עולה על הוודאי. אין ספק, שמערכת החינוך תידרש להתנהל בגמישות מחשבתית ובצורה שונה משהכרנו. אני מברכת על ההליך שאגף החינוך שלנו מוביל בנושא.”

אילנה זגול, מנהלת אגף החינוך: “הקורונה פרצה לחיינו ומערכת החינוך נדרשת להתנהל במציאות חדשה. התברכנו בצוותי חינוך מסורים ומקצועיים שזוכים לאמון ואין לי ספק שישכילו לתת את המענים החברתיים והלימודיים הנדרשים. הם הגיבורים האמיתיים שנמצאים בסיטואציות מורכבות ונדרשים ליצירתיות על מנת להוביל מערכת שנמצאת במתח בין הרצון לשמור על הבריאות והמוגנות בד בבד עם הצורך ביצירת שגרת למידה עד כמה שניתן. עוד נגלה שהקורונה היא הזדמנות לחווית צמיחה וחשיבה אחרת שתוביל את הצוותים החינוכיים ואת הלומדים לאמץ את יתרונות המרחב המקוון ולהטמיעם גם לאחר שוך הסערה. ביחד ובשיח משותף נצלח את האתגרים העומדים לפתחנו.”

בתמונה : ראש המועה הגר פרי יגור ומנהלת אגף החינוך אילנה זגול בשיתוף ציבור תכנית אסטרטגית לחינוך

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן