עדכונים חמים
עדכונים חמים
מסביב לשעון….

מסביב לשעון….

 

בהתבוננות על עיצובי השעונים לגברים ולנשים בדרך כלל בולטים כמה הבדלים אשר ניכרים לעין. נוכל להשתמש במוטיב השעון כדי לעמוד על איזשהו הבדל שישנו בין גברים ונשים בהיבט הטכני של ביצוע משימות.

השעונים הגבריים הם בדרך כלל הדיגיטליים, המלאים כפתורים ופונקציות, פעם אף שיווקו שעון צמוד מחשב. כמו כן, בדרך כלל הם ממוספרים עם ספרות או קווים. גם שעוני הגברים הנטולים פונקציות, מעוצבים עם כמה גלגלים הנראים כמו שעונים קטנים בתוך שעון גדול.

לעומתם, השעונים המעוצבים לנשים, בדרך כלל דומים יותר לתכשיט מאשר לשעון, ישנו דגש גדול על עיצוב צורת עיגול השעון והרצועה שלו. בדרך כלל השעונים הנשיים יהיו ניכרים יותר במחוגים מעוצבים עם פחות ספרות על השעון או להבדיל ספרות מעוצבות בצורה יפה ומושכת.

ההבדלים הללו של צורות עיצוב השעונים בין גברים לנשים הינם סימבוליים באופן נפלא לדברים עמוקים יותר.

בספר ‘מדוע גברים משקרים ונשים בוכות’, שכתבו אלן וברברה פיז, מובאת עובדה מחקרית מתחום המח, המעידה על כך שהאזורים המופעלים במח הגבר האחראים על ‘יכולת מרחבית’, גדולים בהרבה מאותם חלקים במח הנשי. כשאנחנו מדברים על ‘יכולת מרחבית’, אנו מדברים על האזורים במח האחראים על אומדן מהירות, זוויות ומרחקים.

הדבר בא לידי ביטוי אצל כמות ניכרת של גברים או ילדים בנים, אשר מתלהבים ומבלים את זמנם בצעצועים או מכשירים, אשר מאופיינים בלחצנים, מנועים, קולות, מנורות, מכשירי כפתורים, שלטים, רובוטיקה, מנועים וכל כיו”ב. מה שמאפיין את עיצוב השעון הגברי שהזכרנו לעיל.

הגברים, מתוקף טבעם לפתור בעיות, לתקן, לסדר, ימצאו הרבה ענין בחנויות של חומרי בנין והרכבות של עשה זאת בעצמך. חוברת הוראות של הרכבת דברים שונים, בדרך כלל הופכת להיות נחלתו של הגבר בקשר הזוגי, וזאת כאשר גם אם האישה תתבונן בהוראות ההפעלה וההרכבה המצורפות, היא בדרך כלל תניח את החוברת על השולחן ותחכה שבן הזוג יבוא וישבור את הראש עם ה’שפה סינית’ הזאת שבחוברת.

לגברים רבים חשוב מאד להוכיח את עצמם בתחום הטכני, ואלו המכורים לכך לא יוכלו לקבל את העובדה שהם לא מצליחים לתקן או להרכיב משהו. וזאת משום שאם הם יודו בכך, הם בעצם מרגישים שהם לקו בחלק חשוב מגבריותם, שהוא המיומנות הגברית המרחבית שאמורה לפתור בעיות.

אך חשוב להדגיש, למרות שהגברים אוהבים להיות מרוכזים בהרכבות ותיקונים, כשהם כבר בתוך ה’אתגר’ הטכני, הם בדרך כלל מנותקים ומוגבלים לגבי פעולות אחרות. בניגוד לנשים שניחנות באפקט התמנון לעשות כמה פעולות בעת ובעונה אחת.

אשה מדברת בטלפון ונותנת עצות לחברות טובות תוך כדי בישול מבלי לשרוף את התבשילים, להקדיח אותם מרוב תבלין או לחתוך את האצבע תוך כדי חתיכת הירקות. היא יכולה לקרוא מאמר בעיתון, להקשיב למשוחח איתה, בו בזמן שמתנגן שיר שאהוב עליה והיא מפזמת את המילים שלו.

גם עובדה זאת מעוגנת בתחום חקר המח, ומוזכרת גם היא בספר ‘מדוע גברים משקרים ונשים בוכות’. שם נזכר שהממצא המחקרי העלה שמח הגבר ממודר, מחולק לחדרים, וכל חדר מכיל לפחות פונקציה ראשית אחת הפועלת פעולה עצמאית המנותקת משאר הפונקציות. במח הגבר ישנם עד שלושים אחוז פחות חיבורים בין החלק הימני לחלק השמאלי של המח. זאת הסיבה שגברים נאמנים לדבר אחד בזמן אחד, ולא מפזרים עצמם לכמה פעולות אשר יכולים לפגוע באיכותה של הפעולה העיקרית הטכנית שהם מתעסקים בה כעת. זאת הסיבה שלגברים יש אפשרות להיות מומחים ומסורים למיומנות טכנית כלשהי, והנתון המוצג בספר הנזכר הינו ש96 אחוז מהמומחים הטכניים בעולם הינם גברים שהצטיינו בביצוע מיומנות טכנית אחת, איזה שלא תהיה.

אם נשים יבינו את המנטליות הגברית הזאת, יהיה להן קל יותר לנהוג סלחנות לגבר שפשוט מנותק ממה שקורה סביבו כאשר הוא מתקין, מתקן או מרכיב איזשהו דבר. הוא פשוט חייב לגייס את כל המשאבים והריכוז שלו לאותה משימה על מנת לעמוד בה בצלחה, וכל השאר חשיב כרגע למאומה.

כשאשה תרצה להוציא תוצאות טובות ומלוטשות מהגבר שלה, כדאי לה לבקש ממנו לעשות דבר אחד, גדול ככל שיהיה, מבלי להוסיף לו במקביל משימות נלוות. בדרך כלל רשימת משימות ארוכה עלולה להיות בעוכרי האשה כי יש כאן אלמנט של פיזור. הציעי, בקשי, משימה אחת, וכשהיא תסתיים תבקשי דבר נוסף. לא לפני שהפגנת הערכה והתפעלות על מה שהגבר שלך כבר תיקן, עשה, או הרכיב. חשוב מאד שהוא ירגיש שווה ומוערך על ידך. זה יתן לו חשק לעמוד במשימה הבאה בכבוד. אך זכרי… רק אחת. אחת אחת.

מח האשה בנוי אחרת. הוא נותן לאשה להיות יכולה לעמוד במשימות רבות ושונות אשר היא בוחרת לעשות, בעת ובעונה אחת. האשה אולי תתחבר פחות לתחום הטכני של העבודות, אך בכל מה שקשור לדברים הומניים, תקשורת, וסביבה היא פועלת כתמנון ומשתלטת על הכל ב-חדות ובריכוז מפליא. על פי סריקות מוחיות, מח האשה אינו מתנתק לעולם הוא תמיד פעיל ומעבד דברים גם כשהאישה ישנה. קריאה, צפייה ודיבור בעת ובעונה אחת מבלי לאבד מידע הינה תכונה נשית מופלאה.

אלעד קויאטק חוקר, כתב, סופר, מרצה ומדריך בענייני מערכות יחסים,

מיניות ופסיכולוגיה של גברים ונשים

אתר : http://www.elad-kwiatek.co.il

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן