עדכונים חמים
עדכונים חמים
מכיל הכול

מכיל הכול

מכיל הכול

כל השירותים המשפטיים שפעלו עד כה במבנים שונים בעיר יעברו לפעול היכל המשפט החדש בחדרה

 

השבוע נערך טקס קביעת מזוזה להיכל המשפט בחדרה בהשתתפות ראש העירייה צביקה גנדלמן, המשנה לראש העיר בועז ביטון, מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון, המזכיר הראשי ומנהל בתי משפט שלום במחוז חיפה ישראל חן, סגנית נשיא בית משפט השלום חדרה השופטת פנינה ארגמן, המזכיר הראשי בבית משפט השלום חדרה קובי בכר, המזכיר הראשי של בית משפט לעניינים מקומיים אמיר ביטון, ומוזמנים מעטים.

אל הבניין החדש יעברו כל השירותים המשפטיים הפזורים במבנים שונים ברחבי חדרה, החל מבית משפט השלום הפועל במבנה הישן, ההוצאה לפועל, וכן בתי משפט לענייני משפחה, לתביעות קטנות, לעניינים מקומיים ועוד.

המבנה החדש נבנה כמבנה מאופס אנרגיה (מנצל בצורה מקסימלית את תנאי הסביבה כמו רוח, שמש, תאורה טבעית וכדומה, ומייצר את כמות האנרגיה שהוא צורך). המבנה משתרע על-פני שמונה קומות  וכולל אולמות משפט, לשכות לשופטים, חדרי ספח לעוזרים משפטיים ועובדים, וחניון תת קרקעי לבאי בית המשפט.

לדברי ראש העיר גנדלמן, היכל המשפט הוקם בחדרה בגין היותה עיר מחוז ובעתיד מטרופולין, וככזו היא כוללת משרדי ממשלה, בית חולים, ביטוח לאומי ושירותים מחוזיים רבים נוספים. גנדלמן: “חדרה ממותגת כעיר האנרגיה של ישראל; מצד אחד ממוקמים בה עוגני אנרגיה לאומיים,  ומצד שני מקודמים בה חינוך ופרויקטים של אנרגיה ירוקה. אני שמח שזכינו להיכל מיוחד, מבנה ציבור ירוק ומאופס אנרגיה, שיהיה חלק מהמרכז החדש של העיר.”

המזכיר הראשי ישראל חן שיבח את ראש העירייה על שקידם את הקמת היכל משפט חדש. לדבריו, שבועיים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד נתן גנדלמן את הדחיפה הראשונה להקמת המבנה, ואף כתב מכתב לשרת המשפטים דאז ציפי לבני, ובו פירט את מצוקת מערכת המשפט בחדרה ואת צורכי עיר המחוז בהיכל משפט מכובד ומכבד.

הבחירה בחדרה לבניית היכל משפט בתחומה ולכלול בו את כל השירותים המשפטיים, נבעה מהיות חדרה עיר מחוז המעניקה שירותים לכ-300 אלף איש ביישובי הסביבה. הקמת היכל משפט בעיר מעידה על ההתייחסות לחדרה כעיר מרכזית וחשובה, ויש לברך על כך שתושבי העיר והאזור כולו יזכו לקבל את כלל השירותים המשפטיים תחת קורת גג אחת, בנוחות ובצורה מכובדת ומכבדת.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן