עדכונים חמים
עדכונים חמים
מועצת העיר אישרה בחודש נוסף את האפשרות להגשת בקשה להנחה בארנונה
יור ועדת ההנחות המשנה לראש העיר בועז ביטון

מועצת העיר אישרה בחודש נוסף את האפשרות להגשת בקשה להנחה בארנונה

מועצת העיר חדרה

בעקבות נגיף הקורונה אשר פגע כלכלית בצורה קשה בהרבה משפחות התקבלו בחודשים האחרונים בלשכת המשנה לראש העיר ויו”ר ש”ס בועז ביטון פניות רבות בנוגע לעזרה בהנחה בארנונה. בעקבות כך הורה ראש העירייה לביטון, המשמש גם כיו”ר ועדת ההנחות העירונית, לגבש קריטריונים יחד עם הצוות המקצועי של ועדת ההנחות, למתן הנחה למי שמחזיק בנכס מגורים ובמהלך שנת 2020, פוטר, או הוצא לחל”ת, או שהינו עצמאי שחלה פגיעה משמעותית במחזור עסקיו.

הנוהל הנהוג במחלקת הגבייה זה שנים הוא שניתן להגיש בקשות מסוג זה עד לתאריך 31.10 של אותה השנה. כיוון שהמדינה הטילה סגר ובעקבות כך העירייה סגרה את שעריה, נוצר מצב שהרבה אנשים אשר רצו להגיש בקשות להנחה לא יכלו לעשות זאת. ביטון “הרים את הכפפה” ובדק מול כל הגורמים אם ואיך ניתן להאריך את זמן הבקשות להנחה. התברר שכדי לעשות את השינוי צריך להביא את ההחלטה לאישור חברי מועצת העיר.

ארנונה חדרה

לדבריה של עו”ד נעמה דרוקמן, היועצת המשפטית של נושא הארנונה של עיריית חדרה, “המועד האחרון להגשת בקשות להנחה בארנונה אינו נוהל או נוהג של מחלקת הגבייה, אלא קבוע בפרק ההנחות של צו הארנונה של הרשות. צו הארנונה מאושר, כידוע, מדי שנה על ידי מועצת העיר, לרבות פרק ההנחות, ולכן אני סבורה שכל שינוי שנעשה בו – יש לאשר במועצת העיר.”

בעידודו ובהנחייתו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, העניין הובא להחלטת מועצת העיר שנערכה השבוע ביום רביעי, והוחלט כי תינתן אורכה של חודש נוסף לבקשות בהנחה בארנונה, הן הרגילות והן הקשורות לפגיעה משמעותית במצב החומרי עקב אירועי נגיף הקורונה.

לדברי בועז ביטון, “תושבי חדרה היקרים, אני שמח לבשר לכם כי במאמצים משותפים של כלל הגורמים המקצועיים של עיריית חדרה ובראשם ראש העיר צביקה גנדלמן, הצלחנו להאריך את מועד הגשת הבקשות להנחה בארנונה בחודש נוסף. אזכיר כי לפני כחודשיים אישרתי בתפקידי כיו”ר ועדת ההנחות בארנונה, יחד עם הצוות המקצועי בוועדה, את גיבוש הקריטריונים במתן הנחה למחזיקי נכס למגורים בעקבות נגיף הקורונה.

בדיון עם גורמי המקצוע בוועדת ההנחות, דאגנו שכל משפחה שהכנסותיה נפגעו ב-30% ומעלה בשל יציאה לחל”ת, פיטורין או ירידה בהכנסות לעצמאי, תוכל לקבל סיוע. אני משוכנע שמאות משפחות יוכלו להיכנס לקריטריונים וליהנות מהנחות שיקלו עליהם כלכלית עד להתאוששות. התוכנית שתוצג מתחשבת בצורה המקסימלית ביותר ומגיעה לרף של 40% הנחה בארנונה הביתית.”

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן