עדכונים חמים
עדכונים חמים
עיריית חדרה תסייע בחיסון מרותקי הבית
התמונה אינה זמינה אתכם הסליחה

עיריית חדרה תסייע בחיסון מרותקי הבית

לנוכח הקושי במתן חיסון בבתים, יוצאת עיריית חדרה בשיתוף קופות החולים וארגון “מתנדבי חדרה”, במבצע להסעת מרותקי בית אל מקום קבלת החיסון

 

בהנחיית ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, ועם תום מבצע החיסונים לאזרחים ותיקים ולאנשים עם מוגבלות, נערכה העירייה למבצע חיסון למרותקי הבית בעיר חדרה.

הקורונה כופה בדידות על אזרחים ותיקים ובעיקר על מרותקי הבית, וחיסונם נגד הקורונה  יאפשר להם סוף סוף לחזור לשגרת חייהם, לפגוש נכדים ובני משפחה, ובעיקר לשמור על בריאותם.

עד כה חוסנו כ-75 אחוזים מתושבי חדרה בני יותר מ-60, ועדיין נותר לחסן עוד כ-25 אחוז מהתושבים הוותיקים, שחלקם הגדול מוגדרים כמרותקי בית.

מרותק בית הוא מי שקיימת הגבלה אמתית ליציאתו מהבית, וכל יציאה שלו מהבית, כולל לטיפול רפואי, כרוכה במאמץ ניכר וחריג.

רבים ממרותקי הבית סובלים  ממחלה או ממצב רפואי המצריכים שימוש במכשיר תומך כמו מקל, קביים, הליכון, כיסא גלגלים וכדומה, הסעה מיוחדת, סיוע של אדם אחר כדי לצאת מהבית ואמצעים נוספים.

המבצע מתקיים בשיתוף פעולה עם קופות החולים, אשר התבקשו לפנות למבוטחיהן ולהציע את השירות הניתן חינם למשפחות, כאשר עיריית חדרה מממנת אותו. מבוטח שיחפוץ בכך, יגיע לביתו רכב מטעם עיריית חדרה שיסיעו לקבלת חיסון.

את איתור מרותקי הבית והסעתם מבצעת העירייה בסיוע ארגון “מתנדבי חדרה”, המונה כ-700 מתנדבים ופועל מזה שנים לטובתם ורווחתם של נזקקים, חולים ונכים בחדרה.

מי שמרכז את הפרויקט מצד העירייה הוא חזקי מנת, שגייס את רכבי ההסעה ובמקביל  מפעיל מוקד טלפוני אל מול משפחות מרותקי הבית.

בארגון המתנדבים בירכו על שיתוף הפעולה, ואמרו: “העיקר שלא יישאר בעיר קשיש או מוגבל תנועה מעל גיל 60 שלא יתחסן נגד הנגיף”.

לדברי ראש העיר צביקה גנדלמן: “הבנו את המגבלות בשינוע החיסונים לבתים, ולכן הוריתי לפעול להסעת מרותקי הבית אל מקום קבלת חיסון.

יש להודות לכל אגפי העירייה על ההירתמות והמסירות, ולקופות החולים וארגון מתנדבי חדרה על שיתוף הפעולה וההיענות המהירה”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן