עדכונים חמים
עדכונים חמים
טור אישי מאת סגן ראש העיר טל אליהו

טור אישי מאת סגן ראש העיר טל אליהו

תורמים ונתרמים

אין זה משנה אם בכסף, בזמן, בכישורים או בכל דרך אחרת. הנתינה מעשירה את המקבל, מצמיחה את הנותן והופכת את העולם למקום טוב יותר

פרשת “תרומה” פותחת את רצף הפרשות העוסקות בהקמת המשכן. לצורך בניית המשכן היה צורך בתזרים שלא יכול היה להתבסס רק על הרצון הטוב של האנשים.

פה נחקק המושג “מחצית השקל”- העשיר לא ירבה והדל לא ימעיט. תשלום זה הינו, לכל אדם בוגר, תשלום שישמש לפעילות הקבועה במשכן, ובמרכז הפרשה “קורבנות הציבור” שנקנים תמיד מקופת המשכן.

הבנייה התבססה על נדבת הלב. היסוד ההתנדבותי, המקבל משנה תוקף בפרשה זו, הוא הגורם המאיץ של תהליך הבנייה. כל אחד מוצא את מקומו במקום שנח לו על מנת שיוכל להשפיע ולתרום לטובת הבנייה הן בחומרים והן בהקמה.

תכלית הבנייה הייתה להכניס את בני ישראל לאתגר חדש, והמטרה הסופית, להכניס לחיי החולין את הקדושה, לגרום לכך שבני ישראל ישתוקקו להגיע אל המשכן ולעבוד את אלוהים בלב נקי ושלם. הטיב לבטא זאת הנביא ישעיהו: “רחצו תזכו הסירו רוע מעליכם מנגד עיני חדלו רע”.

נושא התרומה קיבל משנה תוקף בשבוע שעבר עת הגעתי על פי בקשת עמותת “לב חם” לעזור, לתמוך ולהתנדב בבית תמחוי המשרת נאמנה עשרות סועדים המגיעים לאכול ארוחה חמה. המסירות והחסד של עם ישראל מקבלים ביטוי חזק בעזרה שלנו למען האחר, ואכן התפעמתי מעוצמת האהבה והנתינה של המתנדבים לבאי המקום, ומהשאיפה שלהם שמספר גדול יותר של אנשים יבוא וייהנה מהשירות שהמקום נותן להם.

יישר כוח לנותנים, למתנדבים ולכל התורמים. עם ישראל בעל ערכים חזקים מבליט את הנתינה ומקנה לה חשיבות יתר.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן