עדכונים חמים
עדכונים חמים
חניכת הבית השישי של עמותת בית הגלגלים בחדרה

חניכת הבית השישי של עמותת בית הגלגלים בחדרה

בית שתרמה משפחת קן-תור מחדרה יהפוך למרכז פעילות לצעירים עם מוגבלויות

השבוע, התקיימה חניכת הבית השישי של עמותת “בית הגלגלים” בחדרה ומאחוריו סיפור מרגש במיוחד: את הבית תרמה משפחת קן-תור, שהחליטה שברצונה להנציח את הוריה – יהודית ומאיר (מאייקה) – בדרך מיוחדת ולהעניק את משכנם למען קידום חברתי של צעירים עם מוגבלות פיזית.

הבית ישמש לפעילות בית הגלגלים למען צעירים עם מוגבלות מכל אזור ואדי ערה וחדרה בעזרת עשרות מתנדבים מסורים, ותתקיים בו תוכנית משותפת של העמותה ומחלקת החינוך בעיר, בצורת דירת הכשרה עבור תלמידי חדרה עם מוגבלות בשעות הבוקר.

באירוע נכחו ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, מנכ”ל עמותת בית הגלגלים יונתן קרני, יו”ר הוועד המנהל של העמותה, ד״ר פנינה שורץ-שור ונציגי משפחת קן-תור.

מדברי ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן: “הפעילות שעמותת בית הגלגלים מקיימת בארץ ועכשיו בחדרה חשובה מאוד ותסייע למשפחות מחדרה והסביבה להתמודד עם האתגרים שהחיים הציבו להם. תודה למשפחת קן-תור, לעמותת בית הגלגלים ולאגפי הרווחה והחינוך בעיריית חדרה.”

מדברי מנכ”ל בית הגלגלים, יונתן קרני: “אנחנו אסירי תודה למשפחת קן-תור על הנדיבות במסירת הבית לטובת פעילות בית הגלגלים. בחודשים האחרונים השקענו משאבים גדולים בכדי להתאים ולהנגיש את הבית על מנת שנוכל לאפשר לעשרות החניכים שלנו באזור להתחיל להגיע אליו, ובעזרת המתנדבים שלנו להמשיך בחיזוק היכולות לחיים עצמאיים. אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם ההנהגה המקצועית והפוליטית בהובלתו של ראש העיר, שיחדיו יצרנו בזמן קצר תוכנית שתיתן מענה לאוכלוסיית התלמידים בעיר בנוסף לפעילות הליבה של בית הגלגלים.”

בית הגלגלים הוא ארגון ארצי לצעירים ובוגרים עם מוגבלות פיזית, הכולל בתים פתוחים לאוכלוסיות שונות מכל חלקי החברה הישראלית. כל אחד מהבתים מהווה מסגרת חברתית וחינוכית מהנה ומשמעותית שבה מתנסים במגוון כישורי חיים, ובאינטראקציות בינאישיות. בית הגלגלים מקיים מסגרת רציפה מגיל 9, דרך ההתבגרות ובמהלך הבגרות, עם מגוון תכניות ופעילויות במטרה לאפשר רכישת מיומנויות חברתיות וקידום השתתפות חברתית ואזרחית בכל מעגלי החברה. להגשמת החזון פועלים, בעשייה משותפת, כ-500 מתנדבים מסורים ומיוחדים, מכל קצוות הארץ וגווני הקשת הפוליטית, החברתית, הדתית והעדתית, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, בעלי מקצוע וסטודנטים שיחד תורמים כ 200,000 שעות התנדבות בשנה.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן