עדכונים חמים
עדכונים חמים
חדרה משתתפת במיזם של תקיעת שופר ברחבי הארץ
הרב נורדמן תוקע בשופר

חדרה משתתפת במיזם של תקיעת שופר ברחבי הארץ

העיר חדרה לוקחת חלק במיזם של תקיעת שופר ברחבי הארץ, במטרה לאפשר את קיום המצווה גם לאלה שאינם יכולים לממשה בגלל בידוד וכדומה.
החלטת הממשלה להגביל את התפילות בבתי הכנסת והגידול בהיקף החולים והמבודדים, יצרה חשש מפני האפשרות שרבים לא יוכלו השנה לממש את מצוות תקיעת שופר בראש השנה. בארגון הרבנים “בנועם”, שבין מייסדיו חבר מועצת העיר חדרה הרב בנצי נורדמן, יצאו במיזם של תקיעת שופר כלל ישראלית. במסגרת המיזם צפויים אלפי בעלי תקיעה בכל רחבי הארץ לצאת ביום השני של ראש השנה, בשעה 11:00 בבוקר, לתקיעת שופר בכל רחבי הארץ.
הרב בנצי נורדמן לקח על עצמו את היוזמה לגייס רבני קהילות ולהכשיר בעלי תקיעה שייטלו חלק במיזם. הרב נורדמן שוחח עם רבני הקהילות בכל הארץ ובפרט בחדרה שהביעו נכונות להתגייס ליוזמה שתאפשר לכל תושב ותושבת בחדרה שחפצים בכך, לשמוע את קול השופר.
בארגון קוראים לכל מי שיש בידו שופר והוא יודע לתקוע בו, לצאת בשעה 11:00 למרפסת או לרחוב ולהצטרף לתקיעה המאוחדת.
לדברי בנצי נורדמן, “המיזם נועד לתת מענה לצורך שעלה מהשטח וחשש של אנשים, בעיקר בקרב הציבור המסורתי, ששוחחו איתי בשבועות האחרונים והביעו חשש שהשנה לא יוכלו לקיים את המנהג החשוב שלהם לשמוע קול שופר. מעבר לחובה שלנו כרבני קהילות לספק את האפשרות לכל מי שחפצים בכך לקיים את המצווה החשובה של תקיעת שופר, יש בו ממד חשוב של אחדות כלל ישראלית. ברגע אחד בבוקרו של ראש השנה, כל עם ישראל מתאחד לתקיעת שופר, שהיא סמל הגאולה של עם ישראל.”
ראש העיר צביקה גנדלמן בירך על היוזמה ואמר כי, “זו יוזמה מבורכת וחשובה שמוביל הרב נורדמן, יוזמה שגם עוזרת לשמור על הכללים בעת הזו ומונעת התקהלות ציבורית וגם מאפשרת לכלל הציבור לשמוע תקיעת שופר.”

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן