עדכונים חמים
עדכונים חמים
חדרה זוכרת ומחבקת  את ניצולי השואה גם מרחוק

חדרה זוכרת ומחבקת  את ניצולי השואה גם מרחוק

למרות ההגבלות החמורות בעקבות הקורונה, בחדרה זוכרים את יום השואה. החל מערב יום השואה, שיחל ביום שני בערב, 20/4/20, יוכלו התושבים להיות שותפים למספר יוזמות מקסימות המוקירות את מיליוני הנספים בשואה ואת היום המיוחד הזה.

 

שני, 19:00: הטקס העירוני לציון יום השואה

 

ביום שני בשעה 19:00 ישודר בדף היוטיוב של עיריית חדרה (עיריית חדרה – עיר עם אנרגיה) וגם דרך דף הפייסבוק של העירייה, הטקס העירוני לציון יום השואה. הטקס צולם באולם רנה שני במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

השנה הדלקת נרות הזיכרון המסורתית תעשה בשם שישה ניצולי שואה לזכר ששת מיליון היהודים שנרצחו בשואה וזאת על מנת  לא לסכן  את הניצולים בגלל וירוס הקורונה. הטקס הופק על ידי שי מנשס, מנהל מחלקת אירועים באגף אתו”ס בניהולו של אלה ביאר.

בטקס משתתפים החזן יוסי הופמן.  מנחה דן חממי. שפת הסימנים יעלה טולדנו.  הגברת שוש זיותן, נציגת דור שני לשורדי השואה.  יושב ראש מועצת הנוער אילון עומסי. הזמרות מיטל טריברג ואווה פנקין.  נגנית ויולה פאני קליידרמן.  הפסנתרנית מרינה גרשפלד.  שחקני תיאטרון הנוער של סטודיו במה. הגברה ותאורה: לימן אירועים, צילום ועריכה: passion צלמים . מנהלת במה: שירן ירקוני. במאי: דן חממי.

 

שני, 18:30: זיכרון בסלון

 

מתנ”ס גבעת אולגה מזמין אתכם לזיכרון בסלון עם שורדת השואה, הגברת דולי טייב, בהנחיית יאירה גולן. הערב יסתיים בשירה מיוחדת לציון יום השואה עם הזמרת עדי ארנון. הערב יועבר באמצעות zoom. התחברות דרך הוואטסאפ: 052-3337739

 

שני, 20:30: שרים לשורדים

 

לאחר הטקס העירוני תעביר עמותת פנאי העיר בדף הפייסבוק שלה בשידור חי ערב שירה מיוחד לציון יום השואה עם הזמר החדרתי טדי פרנקל. הערב נקרא “שרים לשורדים” – מחבקים את שורדי השואה, מרחוק, ובמהלכו ישיר פרנקל שירים עבריים שקטים שכולנו אוהבים.

 

שלישי, 10:00: שרים התקווה במרפסות

 

חדרה מצטרפת ליוזמה של עמותת ‘אביב לניצולי שואה’ הקוראת לציבור לעמוד בזמן הצפירה ביום השואה במרפסת ביתם, ובסיומה לשיר את ‘התקווה’.

ביום השואה, 21 באפריל, בשעה 10:00 – כולנו ביחד, אבא, אמא, אח, אחות, נכד ונכדה, נעמוד במרפסות, חצרות, על אדן החלון בבתים, בכל מקום בו אנו נמצאים, בכדי להתקרב לניצולי השואה שעוברים את היום הקשה בגפם, להזדהות איתם ולהעביר את המסר- שאנחנו איתם!

יחד במרפסות, חזקים ואיתנים, נעמוד דקה דומיה לזכר הנספים בשואה ובתום הצפירה נשיר יחד את התקווה, כאות לסולידריות חברתית עם הגיבורים ששרדו את התופת הקשה ומתמודדים לבדם בגבורה גם בעת הזו.

ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן: “כל ימי חיינו אנו זקוקים להורינו, לאהבתם, לליטוף מידיהם, למילה הטובה שתמיד ידעו להגיד, ולא חשוב בני כמה הם או בני כמה אנחנו. יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוא היום שהורינו, בעיקר שורדי השואה, זקוקים לנו. אני קורא לכל תושבי העיר לציין כאיש אחד את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ואף על פי שנעשה זאת כל אחד בין כותלי ביתו, נהיה כוח גדול ומאוחד, עם אחד, חזק ואיתן, שיוכיח להורינו ולעולם כולו: אנו זוכרים, ולעולם לא נשכח”.

 

שלישי, 18:00: זיכרון בסלון

 

מועצת הנוער ומחלקת הנוער העירונית מזמינה את בני הנוער מחדרה להשתתף בזיכרון בסלון – והשנה בסלון שלנו!

דווקא בתקופה מאתגרת, חשוב לזכור את הדברים החשובים באמת ולשאוב כוח והשראה זה מזה.

הערב המיוחד ייערך ביום שלישי בשעה 18:00 עם הגברת אנקה גולדפינגר. להרשמה יש להצטרף לקבוצת הוואטסאפ:

ליחצו כאן לקבוצת הווצאפ

*מספר המקומות מוגבל

זיכרון בסלון ייערך ב-zoom גם דרך מרכז הצעירים טורבינה, ביום שלישי באותה שעה.

 

תערוכת אמנות וירטואלית לזכר יום השואה

 

במסגרת הפעילות הקהילתית העירונית ליום הזיכרון לשואה ולגבורה ולנוכח המציאות וההנחיות שאינן מאפשרות קיום אירועי כבשגרה, יוזמת עמותת פנאי העיר תערוכת אמנות קהילתית וירטואלית, שתוצג בפורטל הקהילתי העירוני.

פנאי העיר קוראת  לאמני חדרה, מכל תחומי היצירה לשלוח תמונות של עבודות ציורים/צילום/פיסול או כל סוג של אמנות פלסטית, קישורים לסרטים, חומרים כתובים – שירה או פרוזה, חומרים מצולמים מתחום המוסיקה וכד’.

האמנים והעבודות יקבלו חשיפה בפורטל העירוני ובאמצעי המדיה העירוניים השונים. את החומרים ניתן לשלוח עד יום שני – ערב יום השואה, להגר שמידוב – מנהלת מחלקת פיתוח קהילה בפנאי העיר, בוואטסאפ 0525461225 או במייל:hagar.pnay@gmail.com.

יש לציין את שם היוצר, שם היצירה, ואפשר להוסיף גם כמה מילים על היוצר, תהליך היצירה ומשמעותה.

שמידוב, מנהלת המחלקה לפיתוח קהילה בפנאי העיר, מציינת כי בתקופה כזו של משבר לכוח של הקהילה יש את הפוטנציאל הגדול ביותר לייצר את חוסן קהילתי, ולאמנות כשפה אוניברסלית יש את הכח ביצירת השפעה חיובית על בני אנוש. “כמאמר הסופר לב טולסטוי: ‘לכל סוגי האמנות אותה תכונה – הן מאחדות בני אדם’. אני קוראת לחברי הקהילה האמנים להצטרף למיזם, למען חיזוק הזיכרון הקולקטיבי הלאומי של השואה והגבורה, ולמען חיזוק החוסן הקהילתי של תושבי חדרה והאמנים הפעילים בעיר”.

 

“לא שוכחים את המבוגרים”

 

מיזם חדש של אגף נוצ”ץ בימי הקורונה: ” לא שוכחים את המבוגרים”. המיזם נעשה בהובלה של קהילת הסטודנטים של בוחרים מחר, הפועלת במרכז הצעירים בשיתוף הסוכנות היהודית.

המיזם מייצר חיבור בין בני נוער לקשישים, שהביעו בכך רצון, במטרה להקל על בדידותם. נשמח מאוד להכיר תושבים ותיקים נוספים וליצור איתם קשר. תפנו אלינו: 053-2744506.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן