עדכונים חמים
עדכונים חמים
זעזוע במחלקת הנוער של הפועל חדרה: ישראל צרפתי עזב אחרי 4 שנים  

זעזוע במחלקת הנוער של הפועל חדרה: ישראל צרפתי עזב אחרי 4 שנים  

זעזוע במחלקת הנוער של הפועל חדרה: ישראל צרפתי עזב אחרי 4 שנים

 

המנהל המקצועי לא הגיע לפשרה עם המועדון בנוגע לקיצוץ בשכרו * שרון זהביאן יחליף אותו בתפקיד, רון קלר יאמן את קבוצת הנוער

 

 

צרפתי. עוזב לאחר 4 שנים מוצלחות מאוד

זהביאן. ימשיך גם בבוגרים במקביל

קלר. מגשים את החלום

צילומים: שלומי גבאי

 

לאחר 4 שנים מאוד מוצלחות כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער בהפועל חדרה, ישראל צרפתי עוזב. מי שיחליף אותו בתפקיד יהיה שרון זהביאן.

הרקע: משבר הקורונה והדרישה שיקצץ משכרו בצורה משמעותית. צרפתי הסכים להפחית בשכרו כ-25 אחוזים, אולם דרישת המועדון הייתה לקיצוץ מאסיבי יותר, והצדדים לא הגיעו לפשרה.

צרפתי הצטרף למחלקת הנוער של הפועל חדרה כמנהל מקצועי מברקאי לפני כארבע שנים, והובא על ידי אורן גולן. במהלך השנים שלו בתפקיד קידם בצורה משמעותית את המחלקה, ולראייה בעונה הבאה ישחקו כל הקבוצות המובילות של המחלקה בליגת העל: קבוצת הנוער, נערים א’, נערים ב’ ונערים ג’.

אומנם בעונה האחרונה קבוצת הנוער סגרה את הטבלה בליגת העל, ויש רבים שהאשימו את צרפתי בכך – שכן הוא דאג לזה שהמאמן צחי אילוז, שמאוד הצליח עם הנוער עונה קודם לכן, לא ימשיך. אולם בעקבות הקורונה וההחלטה להקפיא את הירידות, “הרוויחה” קבוצת הנוער עונה נוספת בליגת העל.

פרט לנוער, ביתר הקבוצות התוצאות היו מצוינות, וכך גם התנאים. הסטנדרטים שהנחיל צרפתי יחד עם אורן גולן במחלקה הלכו והשתבחו מעונה לעונה, והגיעו למצב שכמעט לכל קבוצה יש מאמן, עוזר מאמן ומאמן כושר.

לאחר ההחלטה על היפרדות אמר גולן: “לאחר שיחה ארוכה ביני לבין ישראל צרפתי, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, קיבלנו החלטה משותפת שאנו נפרדים. את ישראל הבאתי לפני כארבע שנים למועדון הפועל חדרה ממועדון ברקאי והשנים הוכיחו כי זה היה אחד הצעדים המוצלחים בהחלטות שקיבלתי במועדון היקר לנו.

מועדון הפועל חדרה נפרד מאיש יקר שבנה, הוביל והנהיג בהצלחה רבה את מחלקת הנוער של המועדון. אנו מאחלים לך ישראל הצלחה בכל אשר תפנה. תמיד תישאר קרוב לליבנו והדלתות יהיו פתוחות בפניך בעתיד, אין לי ספק בכך”.

גולן הוסיף ואמר כי “אנו עומדים בפני שנה מאתגרת מאוד, מקצועית וכלכלית. המשבר הגדול שפוקד את העולם כולו לא פוסח גם על המועדון הצנוע שלנו. כולי תקווה שבשנה זו נעמוד בכל האתגרים המקצועיים העומדים בפנינו”.

מי שיחליף את צרפתי כאמור הוא שרון זהביאן, ששימש בעונה האחרונה כעוזר המאמן בבוגרים וכמנהל המקצועי של המחלקה הצעירה בנוער. בעקבות משבר הקורונה, בעונה הקרובה לא יהיו שני מנהלים מקצועיים בנוער, וזהביאן יוביל את כל המחלקה. במקביל הוא אמור להמשיך לשמש כעוזר המאמן של שרון מימר.

מי שיאמן את הנוער בליגת העל הוא רון קלר. המאמן החדרתי המאוד מוערך יעזוב את הבוגרים לטובת התפקיד. בעונה האחרונה הוא העפיל עם נערים א’ לליגת העל, והוא נחשב לאחד המאמנים המוכשרים שצמחו בחדרה. קלר מאוד אהוב במועדון, ולא פעם הצהיר כי אחד החלומות שלו היה לאמן את הנוער של הפועל חדרה בליגת העל.

 

קיצוץ רוחבי בבוגרים, גם מימר יתבקש להתגמש

 

ראשי הפועל חדרה אומנם החלו לפעול בצורה מיידית רק במחלקת הנוער, אולם ההכנות לעונה הבאה בבוגרים גם יחלו בקרוב. בשלב זה לא ברור עדיין האם העונה הנוכחית תגיע לסיומה ותחודש, או שמא יכריזו על סיום הליגה מבלי לחזור לשחק.

בשלב זה כל עובדי המועדון הוצאו לחופשה ללא תשלום, כולל השחקנים. לשחקני הזרים, של יכולים לצאת לחל”ת, הוצע חוזה גם לעונה הבאה הכולל קיצוץ של למעלה מ-50 אחוז. כפי הנראה פרט לג’ונתן סיסה ולאוסטין אג’ידה, יתר הזרים לא יסכימו ויעזבו את הארץ ואת הקבוצה.

לחדרה יש מספר שחקנים חתומים לעונה הבאה: ריף מסיקה, פיראס מוגרבי, דיאא לבאבידי, וויסאם רבאח ומנשה זלקה, אולם בהנהלה כבר הבהירו כי גם הם, כמו כל יתר השחקנים ואנשי הצוות, ייאלצו להתאים את עצמם למצב החדש ולבצע קיצוץ גדול בחוזה. אותם דברים אמורם גם לגבי המאמן שרון מימר, שחתם על חוזה חדש ממש לפני פרוץ הקורונה, וכעת יתבקש לחזור לסדר הגודל של החוזה המקורי שלו בחדרה. על פי הערכות מדובר בהבדל של כ-35 אחוז בשכר, וספק אם מימר יישר קו עם הדרישה.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן