עדכונים חמים
עדכונים חמים
זו שעתה הקשה של מדינת ישראל
ליאור סושרד ומשפחות מהדרום

זו שעתה הקשה של מדינת ישראל

 אך גם שעתה היפה ביותר:

עשרות יוזמות קהילתיות פועלות ברחבי העיר חדרה שכל מטרתן הוא להתנדב, לעזור ולתמוך בחיילות ובחיילים ובתושבי הדרום

אברהם טל ומשפחות יד מרדכי המתארחות מלון ג_קוב חדרה

אל מול תמונות הזוועה שהגיעו מהדרום החל מאותה שבת ארורה של ה-7 באוקטובר, עשרות התארגנויות קהילתיות ברחבי העיר, החלו לפעול באופן מיידי, וההיענות האזרחית הייתהחסרת תקדים ומעוררת גאווה. “אנשים מחפשים משמעות, לקום ולעשות, לתת מענה, לענות על צורך אמיתי, להושיט יד בתוך הגיהינום הזה” אמרה אחת המתנדבות. וזה כל הסיפור.

למעלה מ-100 משפחות,  כ-400 נשים, גברים וילדים מיד מרדכי שהגיעו להתארח במלון ג’ייקוב בגבעת אולגה, זכו לחיבוק חם מקהילת אולגה ועין הים. מתנ”ס גבעת אולגה יחד עם מחלקת הנוער ומרכזי הפנאי של עמותת פנאי העיר, דאגו לכל מחסורם, הקימו “מתחם רגוע” לנשיםהכולל טיפולים אלטרנטיביים וטיפוח. לטובת המשימה נרתמו מטפלות ומטפליםמדהימים. עבור הילדיםהוכנו פעילויות בסיוע של תושבות ותושבים כמו יוגה, גלישה, שירה בציבור. זמרים רבים הגיעו לשמח את המשפחות, ועובדי המתנ”ס ומחלקת הנוער דואגים לכל צרכיהם, לצד עובדים סוציאליים מטעם אגף הרווחה שמעניקים סיוע ומעטפת רגשית וטיפולית.

עשרות תושבות ותושבים מהעיר, פתחו את בתיהם והן מארחות משפחות שניצלו מהתופת והן מעניקות להם בית חם ופעילויות הפוגה.

בבית הספר תיכון חדרה ותיכון חדש בית אליעזר, התארגנו התלמידים, ההורים והצוות החינוכי, על אריזת מאות חבילות לחיילים בצפון הארץ ובדרום.

במרכזי הפנאי שבעת הזו נקראים מרכזי חוסן קהילתי, הוקמו מרכזי איסוף ציוד ואוכל לחיילים ותושבי העוטף ואף מתקיימים פעילויות הפוגה לתושבי וילדי העיר ולתושבי הדרום. בין היתר הוקמו מרכזי איסוף ציוד לחיילים ולתושבי הדרום במרכזי הפנאי בית אליעזר, יוספטל ורעים. “ערב עוגיות” אורגן על ידי אגף הנוער והוכנו עוגיות שהועברו לתושבי הדרום.

עובדי אגף החינוך בעירייה יצאו עם “מסר מתוק” לילדי חדרה – “איתכם לאורך כל הדרך” וחילקו סוכריות לילדים שפגשו במרחבים בעיר. מנהלת בית הספר קפלן הזמינה את ילדי בית הספר וילדי המשפחות המתארחות , לשעת סיפור.

בשכונת עין הים ובבית החינוך גבעול, נאספו שמיכות וביגוד חם לחיילי צה”ל והועברו לבסיסיםבצפון ובדרום. הוכנו כ-1000 כריכים שחולקו לחיילים שיצאו מפעילות להתרעננות. גם בשכונת הפארק, שכונת נווה חיים ורחבי העיר, הוקמו מוקדי איסוף בגדים, מזון יבש וביגוד חם לחיילים.

במערב העיר הוקם בבניין חמ”ל ציוד לחימה לחיילים שבשטח. החמ”ל מופעל על ידי תושבות השכונה הפועלות מול הגדודים בשטח והן דואגות להשלמת חוסרים ושינוע לאן שצריך. גם האזרחיות הוותיקות בישלו ארוחות חמות לבסיסי צה”ל ולמשפחות המפונים שנמצאות בעיר.

עשרות מתנדבים, נושאי נשק, התייצבו לתגבר את כוחות הביטחון בשמירה על העיר. נפתח פורטל סיוע עירוני שמפגיש באופן מיידי בין כל מי שזקוק לסיוע לבין אלה שמתנדבים לסייע. לפורטל ניתן להגיע דרך אתר פנאי העיר חדרה ואתר עיריית חדרה.

מיזם “לא משאירים לבד את משפחות המילואים” יצא לדרך. עשרות מתנדבות ומתנדבים, עוזרים לנשים והגברים שבנות ובני הזוג שלהם נקראו לצו 8 והם זקוקים לסיוע בבייביסיטר, להוריד את הכלב, או כל דבר אחר.

החברה הכלכלית מחזקת את נשות העיר שבני זוגם גויסו למלחמה והןתומכות הלחימה. עשרות מארזים של מאפים, משחקים לילדים, ממתקים וחטיפים, חולקו והקשר עימם ימשיך לאורך התקופה כולה.

עשרות בנות ובני נוער התגייסו לסיירת המקלטים של העירייה והם עוברים במקלטים הפרטיים ומסייעים בפינוי, שדרוג והכשרת המקלטים ברחבי העיר, על פי דרישה ותיעדוף של הגורמים הרלוונטיים בפיקוד העורף והעירייה.

מיזם של סדנאות אמנות קרובות לבית שמובילים בית האומנים, מקלט 22 ותחום משפחות צעירות, צובר תאוצה ובזכות עשרות מתנדבים, מפעילים ארבע סדנאות ביום, כל יום, והם לא מתכוונים להפסיק ולהתרחב עד שיגיעו לכל ילדי העיר.

 

השארת תגובה

“עיר מקלט”

הנוער של חדרה סייע להשמיש עשרות מקלטים פרטיים לשיפוץ 4,000 מקלטים פרטיים הגיע לעיר, זאת

המשך קריאה »

פארק נינג’ה מהגדולים בארץ מוקם במושבה פרדס חנה כרכור

פארק נינג’ה מהגדולים בארץ מוקם במושבה פרדס חנה כרכור, הפארק יוקם בגן החבלים
שסבל שנים רבות מהזנחה וממוקם במערב המושבה- נווה פרדסים. בפארק הושקעה מחשבה
רבה והוא יכלול כ-20 מתקני נינג’ה המיועדים גם לילדים קטנים, גם לנוער ובוגרים ויספק מענה
ייחודי ומאתגר למשתמשים. עלות הפרויקט כ- מיליון וחצי ₪ ומלבד מתקני הפארק את יכלול
את הפיתוח במרחבו.

המשך קריאה »

מתחם האימונים בחדרה יוצא לדרך

בשורה לאוהדי הכדורגל בחדרה: מ”מ ראש העיר בפועל, ניר בן חיים, חתם על היתר הבנייה
לקומפלקס של מגרשי האימונים במזרח העיר, לצד האצטדיון החדש שאמור להיבנות
בהמשך. עבודות העפר במקום החלו כבר לפני מספר חודשים | בן חיים: “סנונית ראשונה
לפיתוח צפון-מזרח העיר, יחד עם הקמת האצטדיון, תחנת רכבת מזרח, הרחבת גשר צה”ל
והקמת מחלף חדש בכביש 65”.

המשך קריאה »
;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן