עדכונים חמים
עדכונים חמים
השר לבטחון פנים חנך את יחידת השיטור העירוני -פרדס חנה כרכור

השר לבטחון פנים חנך את יחידת השיטור העירוני -פרדס חנה כרכור

השר לביטחון פנים, ח”כ אמיר אוחנה:” מודה לראש המועצה, הגר פרי יגור על המעורבות הגבוהה שלה ותרומתה להצלחת הקמת היחידה. במעמד זה נרשם פרק נוסף וחשוב בבנייתה וחיזוקה של פרדס חנה כרכור. התפיסה של השיטור העירוני היא המפתח לקשר שבין המשטרה לקהילה והוא אחת הערובות לצמיחה כלכלית וחברתית. ככל שהמשטרה יותר נוכחת כחלק ובשיתוף המרקם הקהילתי ובגובה העיניים כך נזכה לביטחון, שלום ואיכות חיים”

בטקס חגיגי, נחנכה השבוע יחידת השיטור העירוני של פרדס חנה כרכור. בטקס נכחו השר לביטחון פנים ח”כ אמיר אוחנה, מ”מ מקום ניצב המשטרה מרדכי (מוטי) כהן, צמרת המשטרה ומפקדיה, ראש המועצה הגר פרי יגור, מ”מ ראש המועצה יואב קעטבי, חברי הנהלת המועצה נתנאל קסטן ונחמיה מנצור, מנכ”ל המועצה קובי אלון, גזברית המועצה אורלי ירדן, שוטרי ופקחי היחידה ועוד.

כזכור המועצה ביצעה פרויקט תוספת שני מבנים בתחנת משטרת פרדס חנה כרכור עבור יחידת השיטור העירוני. היחידה שהחלה לפעול לאחר תרגול והסמכה מסכמת לפני כשלושה שבועות, כוללת איוש של 9 פקחים ו-9 שוטרים שפועלים ככוח משלב. בסוף תהליך ההקמה, (בשלב ב’) צפויים לפעול תחת יחידת השיטור העירוני כ- 10 שוטרים ועוד 10 פקחים. תוספת השוטרים והפקחים הינה כוח אדם משמעותי נוסף שנועד לתגבר את הנוכחות בשטח, את הסיורים היזומים ואת הפעילות ובכך לצמצם פגיעה בסדר הציבורי ובחוק ולהגביר את בטחון התושבים ברחבי המושבה.

בתוך כך, ציינה ראש המועצה, הגר פרי יגור כי : “זרעים של שינוי נזרעו בשנת -2019 , אחת ההחלטות המשמעותיות שהכנסתי בתקציב היה הקמת מערך השיטור העירוני. הרבה שנים דיברו על זה אבל המילים נשארו על הנייר. אנחנו הפכנו את מילים למציאות. תקצבנו, תיכננו וביצענו. רשות מקומית במדינת ישראל נועדה לתת שירות לתושבים. השירות לא נגמר בהוצאת אשפה וגזם.. תפיסת השירות שלי ושל ההנהלה המועצה היא רחבה יותר. זה גם ביטחון אישי, זו גם הגינה הציבורית, גם תרבות ופנאי ולמעשה  נגיעה מקיפה בכלל אורחות החיים של התושבים.

השיטור העירוני הינו חלק אחד, מסך השקעה נרחבת ותפיסתה של המועצה להגברת בטחון התושבים. בתוך כך, ציינה ראש המועצה, הגר פרי יגור כי בטחון אישי הוא שירות ראשון במעלה אותו מחויבת המועצה להעניק לתושביה. כוח השיטור העירוני יאפשר יותר שוטרים ויותר פקחים בשטח בהיקפים ההולמים ישוב בן כ-47 אלף תושבים. אנחנו סוגרים פערים של שנים בתחום הביטחון ציינה פרי יגור בדבריה. עוד ציינה כי המועצה לא עוצרת פה! היעד הבא הוא הקמת מרכז חירום והצלה (שיכלול: משטרה, מד”א וכיבוי אש) יישובי שישרת נאמנה ישוב בסדר גודל שלנו.  כל זאת ועוד ציינה פרי יגור כי כחלק מראיה רוחבית המועצה נכנסה לתכנית “עיר ללא אלימות”, החלנו בפרויקט רישות המושבה במצלמות, עדכנו חוקי עזר שיסייעו בידנו בשמירה על הסדר הציבורי. השיטור הוא יעד בדרך, אנחנו התחלנו לקדם מרכז חירום שיכלול את כלל גופי החירום וההצלחה, על שטח של 6 דונמים. תודה לכל השותפים על הקמת מערך לתפארת, כבר רואים את התוצאות בשטח עם ירידה משמעותית בפשיעה”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן