עדכונים חמים
עדכונים חמים
הריסת והשקה פרויקט פינוי בינוי ראשון בחדרה
הריסת בניינים ישנים רחוב הנשיא צילום שלומי גבאי

הריסת והשקה פרויקט פינוי בינוי ראשון בחדרה

“פינוי בינוי” ראשון בעיר חדרה – ברחוב הנשיא יוצא לפועל

היסטוריה בחדרה: בסוף השבוע האחרון נהרסו בנייני הרכבת בפרויקט הפינוי בינוי הראשון היוצא לפועל בחדרה וממוקם במרכז העיר, ברחוב הנשיא. במקומם של בנייני הרכבת החלה הקמתו של פרויקט חדש “new soho”. את הפרויקט מקדמות חברות הנדל”ן  י.א טאוארס ועמרם אברם, והוא יכלול 120 דירות בבניין בן 21 קומות,  2600 מ”ר של שטחי משרדים ומסחר בשלוש הקומות הראשונות. כמו כן, בהתאם לדרישות התוכנית, יוקצו לרשות המקומית 120 מ”ר לשימוש ציבורי. בבניין החדש ייבנו גם חמישה מרתפי חניה תת קרקעית.

עו”ד שגיא צוקרמן עינת גנון ויניב בל – צילום שלומי גבאי עיריית חדרה

הריסת הבניינים הישנים נערכה בנוכחות ראש העיר, צביקה גנדלמן, סמנכ”לית הרשות להתחדשות עירונית, עינת גנון, אדריכלי הפרויקט לאה רובננקו ואדם קולמן, היזמים- בעלי החברות י.א טאוארס ועמרם אברם, בכירי החברה הכלכלית חדרה, אגף מהנדס העיר וכן בעלי הדירות הוותיקות שהגיעו לחזות בבניינים הישנים בהם התגוררו נהרסים לטובת הגשמת החלום להתגורר בדירה חדשה.

זהו פרויקט פינוי בינוי ראשון  במע”ר של חדרה הצפוי לכלול בעתיד כ-7000 יחידות בתהליכי התחדשות עירונית.  בשנים הקרובות יבנה במרכז חדרה גם קומפלקס חדש של בנייני ציבור, שיכלול את בניין העירייה החדש ומשרדי ממשלה, וכמו כן את בית משפט  השלום החדש המוקם ברחוב לייב יפה.

במסגרת הפרויקט new soho נהרסו שלושה מבני רכבת ישנים בני שלוש קומות, ובמקומם, על איחוד המגרשים, ייבנה כאמור מגדל בן 21 קומות בשימושים מעורבים של מסחר, תעסוקה ומגורים. 29 בעלי הדירות הוותיקים פינו דירות בשטח ממוצע של כ-70 מ”ר ויקבלו במקומן דירות בנות כ-85 מ”ר + 21 מ”ר מרפסת וכן חנייה תת קרקעית ומחסן.

תמהיל הדירות בפרויקט כולל דירות בנות 2, 3 ו-4 חדרים, וכן דירות 5 חדרים.

שי ארנט-כהן, מנכ”ל החברה הכלכלית בחדרה, מציין: “התחלת בנייתו של פרויקט זה במסגרת תהליך פינוי בינוי במרכז העיר הוא סנונית ראשונה להמשך תהליכי ההתחדשות העירונית שיקודמו בשנים הקרובות בעיר, לה פוטנציאל של כ-20,000 יחידות דיור בפרויקטים דומים, בעיקר במרכזה ובאזור גבעת אולגה. במסגרת התוכנית העירונית לקידום ההתחדשות העירונית בעיר המקודמת בימים אלה בוועדה המחוזית בחיפה, אנו נשלב ברוב הפרויקטים גם אלמנטים של עירוב שימושים. מגורים עם מסחר על מנת לייצר מתחמים טובים יותר לתושבים ולעיר. במתחמים המשלבים עירוב שימושים עם פינוי בינוי קיימת אפשרות לשלב בקלות יותר גם מבנים לטובת הציבור.”

עופר שבתאי, בעל דירה במתחם שנהרס וחבר בנציגות הדיירים, מספר על הדרך שעברו הדיירים: “ההתחלה הייתה מורכבת. היינו צריכים לאחד דיירים משלושה מתחמים שונים, אבל לאחר שהצלחנו לאחד את כולם ההתנהלות הייתה מאוד מסודרת. בהתחלה בוצע הליך שינוי ייעוד הקרקע ואיחוד המגרשים, ואז היינו בעצם למקשה אחת ועבדנו כולם בשיתוף פעולה  מלא.  היום נהרסו כאן בניינים ישנים מאוד משנות ה-50 שכבר לא היו ראויים למגורים מכובדים, עם גגות אסבסט רעילים, בעיות קשות באיטום ונזילות לתוך הבתים כל חורף. היינו חייבים לעשות מעשה, ואם היינו בוחרים לשפץ את הבניינים הדבר היה מגיע לכמה מאות אלפי שקלים לכל דייר. לכן הדרך שבה הלכנו טובה יותר והפרויקט נתן פתרון אידיאלי.

יזם הפרויקט יניב בל מחברת י.א.טאוארס המקימה את הפרויקט בשיתוף פעולה עם חברת עמרם אברהם אמר: “זוהי סנונית ראשונה במרכז העיר מבחינת פיתוח, הן ברמת המגורים והן ברמת החידוש שלו, בעיקר ברחוב הנשיא, ואנו שמחים להיות החלוצים שמובילים את ההתחדשות העירונית במרכז העיר.”

ראש העיר צביקה גנדלמן אמר: “מדובר בסנונית ראשונה, התואמת את מדיניות העירייה לקידום  התחדשות עירונית במרכז העיר, לשיפור חזות העיר ולרווחת הדיירים ובאי המתחם. עיריית חדרה תמשיך להוביל ולעודד פרויקטים שיתרמו הן לפיתוח העיר והן לאיכות החיים והסביבה של תושביה.”

קרדיט : שלומי גבאי , עיריית חדרה

בתמונה המצורפת –  עו”ד שגיא צוקרמן, ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה , יזם הפרויקט , יניב בל , מבעלי חברת י.א towers  , עינת גנון סמנכ”לית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ,

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן