עדכונים חמים
עדכונים חמים
הזמן ליזום שינוי

הזמן ליזום שינוי

הזמן ליזום שינוי

מה הקשר בין לימודי חשבון לרפת? כיצד בית קפה יכול להיות סביבת למידה אפקטיבית? במועצה המקומית החליטו לערבב מחדש את הקלפים בנושאי חינוך

במועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה החליטו שהגיע הזמן לבחון מחדש את הפרדיגמות הקיימות במערכת החינוך במטרה להפוך את החינוך המצוין במושבות למצוין אף יותר, תוך התאמה לצורכי העתיד.
ביום רביעי, 24.06.20, יתקיים כנס חשיפה ושיתוף הציבור של תוכנית החינוך המתגבשת. לדברי ראש המועצה איתי ויסברג: “אנחנו מאמינים כי עכשיו זה הזמן לעשות שינוי ולעלות מדרגה נוספת באיכות החינוך היישובי תוך שימת דגש על חינוך מותאם יותר, מדויק יותר ורלוונטי לצורכי העתיד.”
במהלך החודשים האחרונים יצא לדרך תהליך רב-משתתפים לבחינת הפרדיגמות במערכת החינוך היישובית. אנשי החינוך של המועצה המקומית בנימינה וגבעת עדה בהובלת ראש המועצה איתי ויסברג, בשיתוף ועדת החינוך היישובית, צוותי חינוך, נציגי הנהגות ההורים ונציגי משרד החינוך נפגשו וחשבו יחד כיצד ניתן להפוך את הפדגוגיה הקיימת לחדשנית יותר במסגרת המגבלות הקיימות.

הצוותים המקצועיים נפגשו פעמים מספר כדי לחשוב כיצד ניתן להעריך אחרת את הישגיו של התלמיד, אילו שיטות לימוד נוספות ניתן לשלב, מהם מרחבי הלמידה שיעוררו סקרנות ורצון ללמוד ולהעמיק את הידע ועוד.
“בשנתיים האחרונות התגבשה אצלי ואצל הצוות החינוכי ההכרה שעל אף שהחינוך שלנו ברמה גבוהה מאוד ברמה הארצית, בשלה העת לעשות את הצעד הבא. אנחנו רוצים שהילדים יבואו למערכת החינוך בחפץ לב וילמדו בצורה חוויתית, תוך הכנסת מתודות לימוד חדשניות. לצורך כך אנחנו צריכים לבחון מחדש את המתודות שהוליכו אותנו עד היום,” הסביר ראש המועצה איתי ויסברג.

נדגיש כי בצוות החשיבה המשותף לקחו חלק כל מנהלי בתי הספר במושבות, נציגי צוותי ההוראה, אנשי המקצוע במועצה בהם מנכ”לית המועצה ניצן גרמן מחנאי ומנהלת אגף החק”ר מוניק ווקנין, נציגי הנהגות ההורים וחברי ועדת חינוך של מועצה. את התהליך הנחתה מלווה רשותית מטעם מרחבי חינוך אגף מו”פ במשרד החינוך.
ביום רביעי הקרוב יתקיים כאמור שיתוף ציבור וירטואלי באמצעות עמוד הפייסבוק של המועצה ועמוד היוטיוב, ובו יחשפו הורי המושבות לתהליך שעברו בחודשים האחרונים הצוותים שהיו מעורבים בתהליך שיסבירו על מה בעצם התוכנית.
מנהלת אגף חק”ר, מוניק ווקנין: ” יש לנו מערכת חינוך מצוינת, מנהלים חדשים עם ברק בעיניים וצוות חינוכי המשתוקק לקפיצה למדרגה הבאה. כל זאת אפשר לנו לחלום איתם ולהעז לצאת לדרך חינוכית מעוררת עניין ופורצת גבולות. התהליך אותו התחלנו במהלך השנה האחרונה, ובתקופת הקורונה הוכיח כי אין מקום לפחד מהזזת הגבינה, התנועה תעשה רק טוב לכל קהילת החינוך במושבות.”

יו”ר ועדת חינוך, חברת המועצה אביטל תבור: “מערכת החינוך במדינת ישראל נחשבת טובה אך לא מהמובילות בעולם בראייה חדשנית או יצירתית, ואנו ערים לדיון ציבורי נרחב בנושא. בשנים האחרונות אנו עדים ליותר רשויות מקומיות הלוקחות חלק אקטיבי בעיצוב מערכת החינוך המוניציפלית. הדבר נעשה מתוך רצון להוביל את השיח החינוכי למחוזות אחרים, רלוונטיים ומתאימים לתקופה שבה אנו חיים ובחיבור קרוב לתושבים ולצרכים שלהם.

“במהלך השנה האחרונה ועדת חינוך לוקחת חלק משמעותי ומאמצים רבים בבניית התשתית לתוכנית החינוך היישובית – חינוך בדרך שלנו. שיתוף הציבור וחשיפת התוכנית הם חלק חשוב בתהליך, ואנו מצפים שתושבים רבים יהיו שותפים בעיצוב פני החינוך בבנימינה וגבעת עדה. אני מברכת את ראש המועצה על הובלת מהלך אמיץ ומורכב תוך הקשבה לצורכי היישוב ולחלומות החינוכיים שלו ומודה לשותפים שהצטרפו, מצטרפים ויצטרפו לחינוך חדשני, יצירתי ואחר ובעיקר – מותאם קהילה.”

sdr_vivid

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן