עדכונים חמים
עדכונים חמים
הולכים על בטוח

הולכים על בטוח

הולכים על בטוח

רגע לפני החופש הגדול התלמידים לומדים להיזהר בדרכים

 

בשבוע שעבר נערך יום שיא לבטיחות בדרכים בחט”ב בית אליעזר, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ובנוכחות מ”מ וסגן ראש העיר ניר בן-חיים, והמטה העירוני לבטיחות בדרכים, בשת”פ עם הנהלת בית הספר אלי עמיר ורכז הזה”ב מושיק אלוש.

ביום זה חוו התלמידים והתנסו בהתנהגויות שונות בכביש ובדרך, ובכלל זה מספר סימולטורים אשר ממחישים את הדרך והסכנות בה. סימולטור של נהיגה תוך “הפתעות” בדרך, סימולטור “זמן תגובה”, אשר בוחן את זמן התגובה של התלמידים, כאשר הם מבינים שלוקח זמן להגיב על מקרים בלתי צפויים בדרך,

סימולטור רכב מתהפך, אשר ממחיש היטב את מה שמתרחש ברכב בזמן התהפכות חלילה וחשיבותה של חגורת הבטיחות במקרה זה וכן סימולטור של נהיגה ברכב (פדלים), במסלול מכשולים. סיבוב אחד לחוות את המסלול, ובסיבוב השני תוך חבישת “משקפי אלכוהול” אשר מדמים נהיגה לאחר שתיית משקה אלכוהולי.

בן-חיים שוחח עם התלמידים ושאל לתחושתם, מה יום כזה ממחיש להם ומה המסר שאיתו הם יוצאים מכאן.

התשובות היו ללא ספק משמעותיות, התלמידים הבינו והבטיחו להשתמש באביזרי הבטיחות, דוגמת חגורות בטיחות וקסדות וכמובן, איסור מוחלט לנהוג תחת השפעת אלכוהול.

נדב ליפשין, מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים, מדגיש כי בתקופה של שינויים ומעבר מסוג של שגרת לימודים לחופשת הקיץ ולמסגרות אחרות, כמו צהרונים, בית ספר של הקיץ, קייטנות וכדומה, ישנה חשיבות רבה לנושא שכחת ילדים ברכב.

בן-חיים, שמוביל קמפיין תקשורתי בנושא, מציין: “האחריות היא לא רק על הנוהג ברכב! כל אזרח וכל עובר דרך חייב להסתכל פנימה לתוך הרכב, ולראות אולי נשכח משהו ברכב, זו אחריות של כולנו.”

 

 

אזור קבצים מצורפים

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן