עדכונים חמים
עדכונים חמים
גלאי עשן בבתי קשישים ומרותקי בית
לקראת היציאה לבתי קשישים

גלאי עשן בבתי קשישים ומרותקי בית

במבצע משולב של עיריית חדרה ושל כבאות והצלה מותקנים גלאי עשן בבתי קשישים ומרותקי בית

 

עיריית חדרה וכבאות והצלה חדרה פתחו במשותף במבצע להתקנת גלאי עשן בבתי קשישים ומרותקי בית.

במסגרת המבצע ייצאו צוותים משולבים של העירייה ושל כבאות והצלה לבתי תושבים כדי להתקין בביתם גלאי עשן במטרה לצמצם למינימום את מספר המקרים של פגיעת קשישים משריפה בביתם.

לדברי ראש העירייה צביקה גנדלמן אשר עודד את המבצע המשותף, “גלאי עשן חשובים לכל בית, אך בבתי קשישים הם חשובים על אחת כמה וכמה. ישנם קשישים שנוטים לשכוח אמצעי חימום או בישול, וכאשר פורצת אש הם לא תמיד שמים לב לכך מייד. גם כאשר הם שמים לב, רמת התגובה שלהם ומהירות ההתניידות שלהם נמוכים משמעותית מאוכלוסיות אחרות. כך שבמקרה שלהם, התקנת גלאי עשן הוא מבצע מציל חיים.”

את הקשישים ומרותקי הבית מאתרים באמצעות עובדות סוציאליות ואבות הקהילה המגיעים אליהם באופן תדיר לביקורי בית. בשלב הראשון מתקיים המבצע בשכונת גבעת אולגה, בשיתוף המחלקה לאזרחים ותיקים באגף הרווחה של העירייה והקהילה התומכת, ולוחמי אש מתחנת הכבאות וההצלה בגבעת אולגה.

אל בתי הקשישים יצא צוות בהובלת סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה והאזרחים הוותיקים, רומן גישר, וכן מנהלת המחלקה לאזרחים ותיקים רויטל פוקס, אב הקהילה של שכונת גבעת אולגה מיכאל מזרחי, אב הקהילה בחדרה ירח באומגרטן, ולוחמי אש מתחנת גבעת אולגה.

לדברי רויטל פוקס, בהמשך מבצע ההתקנה יתקיימו במועדונים ובמרכזי היום לקשיש הרצאות ייעודיות בנושא חשיבות השמירה על בטיחות בבית ועל אמצעים למניעת תאונות ביתיות.

בתום ההתקנה ביומו הראשון של המבצע הסביר גישר כי, “לא אחת אנו שומעים על שריפה שפרצה בבתי קשישים כתוצאה מאמצעי חימום מיושנים, שכחה של גז דולק במטבח וסיבות דומות נוספות. רוב הפעמים הפגיעה נגרמת משאיפת עשן, ולכן התקנת גלאי העשן המתריע מיד עם פרוץ האש, עשויה להוות את ההבדל בין חיים ומוות ולצמצם באופן ניכר את משפר הנפגעים.”

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן