עדכונים חמים
עדכונים חמים
בעקבות מאבקו הן ייבנו בתחנת הכוח ויכניסו לקופות העירייה עשרות מיליוני שקלים

בעקבות מאבקו הן ייבנו בתחנת הכוח ויכניסו לקופות העירייה עשרות מיליוני שקלים

ראש העיר נאבק בתוכנית להקים תחנות כוח גזיות ליד בתי התושבים בחדרה. בעקבות מאבקו הן ייבנו בתחנת הכוח ויכניסו לקופות העירייה עשרות מיליוני שקלים

 

המאבק שהוביל ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן נגד הקמת תחנות כוח גזיות במרחב חדרה נחל הצלחה, והן יוקמו במתחם תחנת הכוח, הרחק מבתי התושבים. השבוע אף חתם גנדלמן על היתר בנייה לחברת החשמל להקמת התחנות בתחומי אתר תחנת הכוח “אורות רבין”.

לפני כשלוש שנים ניהל גנדלמן מאבק נגד ות”ל (ועדה לתשתיות לאומיות), שדנה באפשרות להקים בחדרה תחנות כוח המופעלות בגז, במקום יחידות 4-1 הפחמיות באתר “אורות רבין”, אשר שר האנרגיה יובל שטייניץ הורה על סגירתן בגלל זיהומי האוויר שגרמו.

בהתנגדותו הנחרצת אמר גנדלמן: “אנחנו מאוד מפרגנים על ההחלטה, שאף נלחמנו עליה, לסגור את יחידות 4-1. אבל לא מקובל עלינו שאת מחיר ההחלטה ייאלצו לשלם תושבי חדרה. ברדיוס של 1,700 מטר מתוכננים בחדרה, בתוכנית מאושרת, כ-14 אלף בתי אב. אני מסרב לכך שמחיר ההחלטה לסגור את היחידות יהיה שתושבי חדרה ימשיכו לסבול.”

גנדלמן הצהיר בוועדה, שכבר החלה בהליך התכנוני של הקמת תחנות גז, כי עיריית חדרה לא תאפשר הקמת אתרי גז מול בתי מגורים, הקיימים והעתידיים. ראש העיר הדגיש כי בריאותם של תושבי חדרה היא הדבר החשוב ביותר, וציין כי בנוסף ישנם עוד משתנים שיש להתחשב בהם, כמו איכות חיים, איכות הסביבה, פגיעה בתוכניות ההרחבה של חדרה ועוד.

לאורך כל המאבק התעקש גנדלמן כי מבחינת עיריית חדרה, מיקום תחנות כוח המופעלות בגז יכול להיות אך ורק בתוך תחנת הכוח “אורות רבין”, ולא בשום מקום אחר שיהיה בקרבת בתי תושבים.

גנדלמן אף הציג את עמדת העירייה בפני יו”ר הוועדה אביגדור יצחקי, אשר הנחה את אנשיו לבדוק את הדרישה להקים את תחנת הגז בתחומה של תחנת הכוח.

השבוע חתם גנדלמן על היתר בנייה לחברת החשמל להקמת התחנות בתחומי אתר “אורות רבין” ובעקבות כך קיבלה עיריית חדרה סכום ראשוני של יותר מ-20 מיליוני שקלים כמקדמה על חשבון סך ההיטלים שחברת החשמל תעביר לעירייה.

“הכסף הזה כולו מיועד לרווחת תושבי העיר,” ציינו השבוע בעירייה, ובכך למעשה תושבי חדרה הרוויחו פעמיים, פעם אחת אוויר נקי יותר וחשמל שיופק בתחנת אורות רבין ופעם משנייה עשרות מיליוני שקלים להמשך פיתוח העיר. מי אמר שהעקשנות לא משתלמת?

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן