עדכונים חמים
עדכונים חמים
בית לעולה  – כל השירותים העירוניים לעולים ירוכזו תחת גג אחד

בית לעולה  – כל השירותים העירוניים לעולים ירוכזו תחת גג אחד

עם המעבר של אגף החינוך לבניין חדש, מרווח ונגיש ברחוב הלל יפה התפנה הבניין הוותיק ברחוב ביאליק אשר שימש את אגף החינוך העירוני במשך שנים רבות, והוא יוסב ל”בית העולה” בו ירוכזו כל השירותים העירוניים לעולים חדשים בעיר.

“בית העולה” יכלול את משרדי מדור קליטה, האולפן לעולים חדשים, אולם פעילות ועוד. בנוסף יעבור למבנה גם מוזיאון הגבורה.

כזכור, לפני מספר חודשים נפגשו ראש העירייה צביקה גנדלמן וסגן ראש העיר רומן גישר הממונה על תיק אזרחים ותיקים ותיק הקליטה העירוני, עם נציגי וטרנים לדיון במציאת מקום חלופי למוזיאון הגבורה. פינוי המבנה ברחוב ביאליק איפשר את העברת המוזיאון למקום הולם ומכבד יותר את האוספים המוצגים בו.

מוזיאון הגבורה נוסד בשנת 1995 בחדרה, ומאז המשיך להתפתח ולגדול עד שזכה להכרת המדינה. כיום מציג המוזיאון הייחודי מוצגים ותמונות לציון גיבורים יהודים בתקופות שונות, החל מתקופת המכבים ועד לימינו. המיצגים מתעדים מסורת צבאית-יהודית בת אלפי שנים, את השתתפותם של יהודים במלחמות, ובכלל זה מלחמות העולם. הנושא הצבאי-היסטורי מומחש בעזרת מיצגים ייחודיים אשר נאספו ולוקטו במדינות רבות, וביניהם מסמכים, תעודות, תמונות, דגלים צבאיים, מדים, עיטורים, כלי נשק, יצירות אמנות ועוד.

המוזיאון בחדרה הוא בין הראשונים שהציג תערוכה ייחודית המתעדת את הצטרפותם של כמיליון וחצי יהודים ממדינות שונות למלחמה נגד הנאצים. הלוחמים היהודים לחמו בצבאות בנות הברית, ארה”ב, ברית המועצות, בריטניה ומדינות אחרות, וכן במסגרת כוחות ההתנגדות שפעלו בכל רחבי אירופה, ובשורות הפרטיזנים. כמו כן מציג המוזיאון תערוכות נודדות שהוצגו ברחבי הארץ, וכן במוסקבה, בברלין, בניו יורק, במינסק, בקייב, בריגה ובערים אחרות בעולם. בנוסף מהווה תיעוד הגבורה היהודית השראה לתערוכות עצמאיות בנושא, המוצגות ברחבי הארץ על-ידי וטרנים ותיקי מלחמת העולם השנייה.

מוזיאון הגבורה מאחד סביבו מאות וטרנים בחדרה והפך למרכז תרבותי פופולרי של לוחמים בכל הדורות.

ראש העירייה האציל על גישר את ריכוז פרויקט “בית העולה”. את עבודות ההתאמה של המבנה הישן למבנה שירכז את השירותים העירוניים לעולים יבצע אגף אירועים של העירייה.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן