עדכונים חמים
עדכונים חמים
בוני חדרה זכו לרחוב על שמם
האחים טפר, מבוניה הראשונים של העיר

בוני חדרה זכו לרחוב על שמם

האחים טפר, מבוניה הראשונים של העיר, אשר הקימו בין היתר את בית הכנסת הגדול, את קולנוע חוף ובניינים רבים נוספים, הונצחו בשם רחוב

במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, המשנה לראש העיר ויו”ר ועדת השמות חדוה יחזקאלי, חבר המועצה בנצי נורדמן, ונציגי משפחת טפר, נחנך רחוב על שם האחים טפר שהיו מבוני חדרה.

משפחת טפר הגיעה לארץ בשנת 1923. הראשון היה נחום טפר ולאחריו הגיעו עוד שלושה אחים ואחות. יחד הקימו חברה קבלנית בשם “האחים טפר”, והיו ידועים כבנאים ישרים אמינים ואחראים. הם היו מבוניה הראשונים של העיר חדרה, ובנו מבנים גדולים, בין היתר את בית הכנסת הגדול בחדרה, בית הכנסת בכפר ברנדס, בית רוטמן ברחוב הגיבורים, בית כפרי ברחוב הנשיא, קולנוע חוף האגדי, בית רויכמן ברחוב ירושלים ועוד בתים רבים ברחבי העיר.

לדברי יו”ר ועדת השמות חדוה יחזקאלי: “האחים טפר היו ידועים כאנשים צנועים ושקטים, והירבו בתן בסתר. המציאות הכלכלית הקשה של שנות ה-30 וה-40 היכתה בתושביה הראשונים של העיר, מה שהעצים אף יותר את תרומתם של בני המשפחה כנדבך משמעותי להתבססותה של חדרה. בנוסף, מבדיקה שערכתי עולה כי בניינים רבים נוספים ניבנו בתרומה של המשפחה לטובת הקהילה בחדרה”.

לפני כשנתיים פנה נציג משפחת טפר אל ועדת השמות וביקש להנציח את המשפחה. ועדת השמות בדקה ואישרה את הבקשה בהליך מסודר, והשבוע חנכה העירייה רחוב על-שם האחים טפר.

ראש העיר צביקה גנדלמן העלה על נס את תרומתה של המשפחה ואמר כי “היום חדרה חוגגת 130 שנה להיווסדה, ובמועד כזה  הנצחתה של משפחת טפר, משפחה מבוניה הראשונים של חדרה, זהו מעמד מרגש, המכבד את תרומת המשפחה להתבססותה של העיר חדרה”.

הטקס הסתיים כאשר נציגת המשפחה סיפרה בהתרגשות כי למעמד הגיעו נינים ובני נינים של המשפחה, הכל על פי מגבלות התו הסגול.


הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן