עדכונים חמים
עדכונים חמים
אני הבוס!!!!

אני הבוס!!!!

אני הבוס!!!!

 

בתוך 4 שנים הפך אורן גולן לאיש החזק בהפועל חדרה ואחד המצליחים בכדורגל הישראלי * מצד אחד, הוא מוביל את המועדון לשיאים חדשים ולתוצאות מצוינות * מצד שני, הוא סופג המון ביקורת מהאוהדים והמקורבים על הדרך * רגע לפני שעוד עונה טובה מסתיימת, גולן מדבר על הכל בלי מחסומים * ראיון מיוחד

ביום חמישי הבא אורן גולן, האיש החזק של הפועל חדרה, יוכל לסמן עוד וי גדול. עונה שנייה ברציפות שהקבוצה שלו נשארת בליגת העל, עם התקציב הנמוך בליגה, והיא עושה את זה בסטייל.

אז נכון שהעונה הקורונה קצת הרסה, והפועל חדרה של החלק האחרון של העונה היא לא ממש הקבוצה שהחלה את העונה וכמעט נכנסה שוב לפלייאוף העליון, אבל זה לא מגמד את ההישג.

ואחרי שתי פסקאות הפתיחה הדי מרשימות, אם תסתובבו “ברחוב הספורטיבי” של חדרה, יהיו לגולן לא למעט מתנגדים. הרבה ביקורת סופג האיש שיחד עם ראש העירייה צביקה גנדלמן העלה את הפועל חדרה שוב על המפה. למה זה קורה? ניסינו למצוא את התשובות יחד עם גולן בראיון מיוחד.

–         אורן, איך אתה מסכם את העונה הזו?

–         “וואוו. זו הייתה עונה שהיא סוג של רכבת הרים. קודם כל, בהתחלה אף אחד כמעט לא נתן לנו סיכוי להישאר בליגה. אמרו שהעונה השנייה היא העונה הכי קשה ושיש לנו סגל לא מספיק מוכשר, מאמן צעיר וחסר ניסיון, ולא ספרו אותנו. ושוב, כמו בכל השנים האחרונות, התברר שאנחנו יודעים מה שאנחנו עושים. שיחקנו בחלק גדול מהמשחקים כדורגל מצוין, ברוב העונה היינו בחלק העליון ורק ברגע האחרון יצאנו מהפלייאוף העליון. ואז הגיעה הקורונה, ולא רק הכדורגל, כל העולם השתנה בעקבותיה, וברור שאחרי החזרה זה כבר לא אותו דבר לצערי. אבל בכל מקרה, אם מסתכלים על העונה כמכלול, לדעתי הפועל חדרה עשתה עונה טובה”.

–         ואולי חלק מהביקורות צדקו, עובדה שאורי גוטמן עזב מוקדם יחסית העונה.

–         “אורי עזב כי הוא בחר לעזוב ולא להתמודד. אני די בטוח שגם יחד איתו היינו מתמודדים בחלק העליון. אורי לא התנסה באימון ברמות האלה, בלחץ שיש בקבוצה בליגת העל, וכנראה שהוא העדיף לוותר. גם לו יש חלק בהישג שלנו העונה”.

–         ואולי הוא העדיף לעזוב כי הוא לא רצה שתתערב לו בהרכב?

–         “נראה לך שמאמן מנוסה כמו שרון מימר ייתן שיתערבו לו בהרכבים? ניסו אביטן היה נותן שיתערבו לו בהרכב? אף אחד לא התערב בהרכב. כיועץ מקצועי יש לי את כל הזכות לשוחח עם המאמן על נושאים מקצועיים ולפעמים גם להמליץ על דברים מסוימים. בסופו של דבר ההחלטה היא אך ורק של המאמן. אני מאחל לאורי גוטמן ולכל מאמן שיזכו בעתיד לסביבת עבודה נוחה כמו שיש בהפועל חדרה”.

–         אתה מצייר את הדברים נורא יפה. אבל האוהדים מאוד כועסים עליכם.

–         “קודם כל לימדו אותי שהלקוח תמיד צודק. ובמקרה הזה, האוהדים. עכשיו לעצם העניין, אני באמת שלא ממש מבין על מה? באו אנשים, לקחו לידיים שלהם פרויקט שהרים ראש העיר ובתוך 4 שנים הפכו את קבוצת הכדורגל של העיר, שאומנם הייתה לה היסטוריה אבל הווה מאוד אפור, והפכו אותה לקבוצה לגיטימית בליגת העל. קבוצה שמחה, קבוצה ששחקנים רוצים להגיע אליה, קבוצה שמקבלת מחמאות על הניהול שלה מכל הגורמים בכדורגל הישראלי. ורק האוהדים של הפועל חדרה לא מרוצים? אולי תסבירי לי למה? נפגשתי איתם, שמעתי את כל השאלות שלהם, עניתי על הכל, אני באמת לא מבין את הכעס”.

–         אולי כי הם מרגישים שלא אומרים להם את האמת?

–         “לא יודע. לנו אין מה להסתיר. ההבדל אולי הוא בגישה. יש אוהדים מסוימים שמצפים שנעביר להם דוח יומי מה קורה בקבוצה. זה לא עובד ככה. אנחנו מדווחים על מה שיש לדווח. אבל יש דברים שהם לא עניינים של האוהדים ולא של אף אחד אחר. כמו נושאי שכר כאלה ואחרים. באף קבוצה אחרת לא מדווחים על משכורות של שחקנים, גם לא של עובדים במועדון. אבל בחדרה כנראה יש ציפיות אחרות, וזה בסדר. אני לא כועס על מי שמעביר ביקורת, אני מעדיף להתרכז בעבודה”.

–         אתה מנסה ליפות את הדברים. בוא נדבר על אליאל פרץ. האוהדים כועסים שמועדון שמפרסם כי רכש מחצית מכרטיס השחקן שלו ב-450 אלף שקל פתאום מוותר עליו בחינם. זה נראה לא טוב.

–         “אז בואי נדבר על אליאל. אליאל אכן נרכש ממכבי ב-450 אלף שקל עבור חצי מהכרטיס. אלא שהחוזה של אליאל שווה 800 אלף שקל ברוטו, והפועל חדרה לא יכולה לשלם סכומים כאלה. אז כדי שהוא ישחק אצלנו ויעזור להשאיר אותנו בליגה, אליאל השתתף איתנו בסכום ולמעשה המשכורת שלו הייתה הרבה יותר קטנה. כך יצא שנהנינו משחקן מוביל בליגת העל במשך שנתיים ובפועל שילמנו לו ועליו הרבה פחות ממה שהיינו משלמים לו ללא הרכישה. ואכן, כחלק מהעיסקה ובגלל שהוא הלך לקראתנו במהלך הזה, הסכמנו לחתום על סעיף שחרור לאירופה ללא תמורה. זה כל הסיפור. מה אנשים חושבים, שעובר פה כסף למישהו מהאוסטרים? אנשים שאומרים דברים כאלה או רומזים על דברים כאלה לא מבינים שהיום זה לא קורה בכדורגל. תאמיני לי שבחשבון הבנק של אורן גולן היה היום הרבה יותר כסף אם לא הייתי בהפועל חדרה. אז שכל יפי הנפש יפסיקו לרמוז על דברים לא כשרים לכאורה, כי אין אצלנו דברים כאלה. כל מי שבהפועל חדרה היום חושב רק על הפועל חדרה ועל ההצלחה שלה, ולא על שום דבר אחר”.

–         אומרים שהפכת את המועדון למועדון חברים. הכנסת אנשים שהם חברים שלך, מחוץ לחדרה.

–         “זו עוד אגדה. המנכ”ל שלנו אלי דגני היה בהפועל חדרה לפני כולם. הוא מלווה את המועדון הזה כבר 40 שנה. והוא עושה עבודה מצוינת. המנהל איציק טפירו הגיע יחד איתי לקבוצה והוא הדבק שלה. תשאלי כל שחקן והוא יאמר לך שהוא פה בגלל טפירו. את הדובר אסי קוטין לא הכרתי בכלל וצירפתי אותו למועדון כשעלינו ללאומית רק על בסיס מקצועיות וניסיון. ואני חושב שמיותר לפרט על התרומה הגדולה שלו למועדון ומה שהוא עשה כאן בנושא התדמית והמותג. אלה שלושת האנשים שבפועל מנהלים את המועדון ביום יום. ותאמיני לי שהם היו מוכנים להתחלף עם כל אחד מהמקבילים שלהם בקבוצות אחרות בליגת העל מבחינת משכורת. אין עוד הרבה מועדונים בליגת העל שמנוהלים על ידי שלושה אנשים בסך הכל. ובמקום לרכל על המשכורת שהם מקבלים כל הזמן, צריך להעריך אותם על העבודה שהם עושים. הפרשה של רשם העמותות לימדה אותנו הרבה מאוד בנושא ההתנהלות. אסור לשכוח שבאנו מלמטה, בלי ניסיון, וגם אנחנו עשינו טעויות. אבל למדנו מהן. והיום תשאלי כל אחד בליגה, ויאמרו לך שהפועל חדרה היא אחת הקבוצות שמנוהלות בצורה הטובה ביותר. הכנסנו אנשי מקצוע בתחום בכספים, יש לנו ביקורות, אנחנו עובדים לפי הספר”.

–         הייתה הרבה ביקורת על התפקיד שנתת לנמרוד אטיאס (גולו) במחלקת הנוער כמנהל ספורטיבי. על סמך מה?

–         “משום מה לאנשים בחדרה נוח לדבר על גולו. מה שהם לא יודעים ולא מבינים זה שהוא כבר שלוש שנים מקריב מעצמו ומהעסק שלו לטובת המועדון. הוא בא בהתנדבות, משקיע שעות על חשבון המשפחה שלו, וכל מה שהוא מקבל בתמורה אלה הדיבורים המכוערים של האנשים בחדרה. נמרוד מגיע מרקע של כדורגל, הוא היה מאוד קרוב לניסו אביטן והוא יכול מאוד לעזור לשרון זהביאן, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, בתחום המקצועי. הוא אמור להיות החוט המקשר בין שרון לבין המאמנים וההורים, ואני בטוח שהוא ימלא את התפקיד בצורה הטובה ביותר. מה זה בכלל קשור שהוא גר בפרדס חנה ולא בחדרה? מה זה משנה?”.

–         עשיתם השנה מהפכה במחלקת הנוער.

–         “הפרידה מישראל צרפתי הייתה קשה מאוד, אבל בלתי נמנעת. ישראל אחראי על המון הישגים שלנו במחלקה, אבל הגיע הזמן להיפרד. אנחנו כל הזמן מנסים להשתפר ולהתנהל נכון יותר, וזה חלק מהמהלכים שניסינו לעשות בנוער. מצפה לנו שנת מבחן גדולה בנוער, עם 4 קבוצות בליגת העל וכולן יינסו לשרוד במשימה לא פשוטה בכלל. אנחנו שמחים שבשנתיים האחרונות כבר רואים פירות ורואים יותר ויותר כישרונות שגדלים, ולראייה מספר שחקני הנוער שמקבלים לאחרונה הזדמנות בבוגרים. זו המטרה שלנו”.

–         תגיד, אתה בטח קורא ושומע את כל מה שאומרים. לא נמאס לך לפעמים?

–         “תתפלאי, אני לא קורא. אין לי אפילו פייסבוק. אני מרוכז כולי בעבודה ומחשבה על הפועל חדרה ואיך להצליח. אני יודע לעשות את ההפרדה בין ביקורת עניינית לבין ביקורת קנטרנית, אחרת לא הייתי יכול לעבוד”.

–         אשתך לא אומרת לפעמים בשביל מה היית צריך את זה?

–         “לפעמים? היא כל הזמן אומרת…למרות שהיא התחברה גם לכל הסיפור של הפועל חדרה. זה כבר הפך לחלק מהחיים שלנו. היא יודעת שאני עושה המקסימום בשביל הקבוצה, אבל היא לא מוכנה שזה יבוא על חשבון החיים האישיים שלנו, ולצערי זה לא תמיד ככה”.

–         איך היחסים שלך עם ראש העיר?

–         “מצוינים. ראש העיר מעודכן בכל מהלך שקורה בהפועל חדרה, מקטן ועד גדול. גם לו לפעמים יש ביקורת, וכמובן שאנחנו מאוד קשובים לו. בלי ראש העיר הזה הפועל חדרה לא הייתה מגיעה לאן שהגיעה, ואני בטוח שהוא ימשיך לשמור עליה”.

–         חלק מהביקורת של האוהדים היא גם נגדו, שהקבוצה לא באמת עומדת למכירה…

–         “שוב, אלה סתם דיבורים. מישהו מהם באמת התעניין ברכישת הקבוצה? מישהו הביא משקיע? מישהו יודע בכמה פגישות כבר היינו בנוגע לרכישה? אבל אנשים אוהדים לדבר. אין לי ספק שגם ראש העיר רוצה שהפועל חדרה תצליח לעשות עוד צעד קדימה, וזה רק באמצעות רוכש. בינתיים לא היה מישהו מספיק רציני, גם זה יגיע”.

–         אתה מרוצה משרון מימר?

–         “מאוד מרוצה. שרון מאמן מנוסה, שכבר היה בכל המצבים בקריירה שלו. הוא מאוד התחבר אלינו, ואנחנו מרגישים שהוא האיש הנכון במקום הנכון. אבל כמובן שגם הוא, כמו כולם, יישפט על התוצאות שלו. אני מקווה מאוד שנצליח לבנות קבוצה טובה לעונה הבאה, כי לא הולכת להיות עונה קלה”.

–         והמטרה שוב תהיה להישאר בליגה?

–         “ברור. קודם כל להישאר בליגה, זה יהיה הישג ענק”.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן