עדכונים חמים
עדכונים חמים
אלימות מינית כלפי נשים אומרים די!

אלימות מינית כלפי נשים אומרים די!

המועצה המקומית מצטרפת למחאה נגד אלימות מינית כלפי נשים

לצד המחאות הארציות התקיימה השבוע מחאה של תושבי פרדס חנה כרכור, שבה השתתפו יותר ממאה תושבים אשר הביעו את זעקתם נוכח אונס הנערה באילת. המועצה המקומית פרדס חנה כרכור אפשרה ואף עודדה את עובדיה לקחת חלק במחאה.

גם אירגוני הנשים ומועצת הנשים של המועצה לקחו חלק פעיל ופועלים בימים אלו בקמפיין שילוט חוצות רחב היקף, שמטרתו להדליק נורה אדומה לגילוי מקדים של אלימות כלפי נשים.

ראש המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור וחברות פורום ה-14 התייחסו למקרה המזעזע של אונס הנערה באילת וכתבו: “המקרה המזעזע השאיר מדינה שלמה המומה ומלאת חרדה וזעם. מחויבות לשלב ידיים למיגור תופעות של אלימות מינית, אלימות כלפי נשים ואלימות בכלל…

“…אנו כותבות זאת מתוך דאגה גדולה וקריאה לשינוי מדיניות ממשלתית כוללת: חינוך לשוויון מגדרי מגיל הרך, חייב להיות חלק אינטגרלי ממערכת החינוך. אנו תובעות את מימוש ההחלטה מ-2014, על חובת ניתוח תקציב המדינה בראייה מגדרית וכמובן למימוש מסקנות ניתוח זה במשרדי הממשלה. תפישה של שוויון מגדרי עוברת קודם כל בחלוקת המשאבים וקשורה לכל משרד ממשלתי – רווחה, פנים, תרבות וכו…”

“…חברה שבה לנשים יש מקום שווה, במוקדי קבלת החלטות, בספסל הלימודים, במרחב הציבורי היא אבן יסוד ביצירת חברת מופת קולקטיבית, היא אינטרס עירוני, חברתי ולאומי. זה בידיים שלנו!”

על המסמך חתומות 14 חברות הפורום: מרים פיירברג-איכר – ראש עיריית נתניה, ד”ר עינת קליש רותם – ראש עיריית חיפה, ד”ר עליזה בלוך – ראש עיריית בית שמש, שושי כחלון כידור – ראש עיריית כפר יונה, ליאת שוחט – ראש העיר אור יהודה, ליזי דלריצ’ה – ראש מועצת גני תקווה, קרן גרין – ראש המועצה קדימה צורן, טל אוחנה – ראש מועצת ירוחם, ד”ר גלית שאול – ראש המועצה עמק חפר, רותם ידלין – ראש המועצה האזורית גזר,’אושרת גני גונן – ראש המועצה האזורית דרום השרון, ד”ר מטי צרפתי הרכבי – ראש המועצה האזורית יואב והגר פרי יגור – ראש המועצה המקומית פרדס חנה כרכור.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן