עדכונים חמים
עדכונים חמים
אור סגול האיר הכול
בניין העירייה מואר

אור סגול האיר הכול

ביום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, הואר בניין העירייה במטרה להדגיש את החשיבות של קבלת השונה, שוויון, והוקרה על הישגיהם

 

עיריית חדרה הצטרפה למיזם הבינלאומי להכרה בזכויות אנשים עם מוגבלויות, והאירה את בניין העירייה באור סגול.

ביום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות הוארו בסגול יותר משמונים מבנים ובניינים ברחבי הארץ, כפי שנעשה בשנים האחרונות בחלק נכבד ממדינות העולם.

הצבע הסגול מזוהה עם מחאתם של אנשים עם מוגבלויות שפרצה בבריטניה לפני כעשור נגד צעדים כלכליים של הממשלה, ומאוחר יותר שימש כצבע המדד הבריטי המסמל את כוח הקנייה של אנשים עם מוגבלויות. במשך השנים התקבע הסגול כצבע הקהילה עם המוגבלויות ברחבי העולם.
השנה יזמו באתר “שווים”, יחד עם מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי, לאמץ את המחווה לישראל בפעם הראשונה, ורבים אכן הרימו את הכפפה. בין המבנים שהוארו: בית הנשיא, גשר המיתרים ואיצטדיון טדי בירושלים, בניין עיריית תל אביב, תחנת הכוח רידינג, הגלגל הענק בלונה פארק, בסיס הקרייה, מגדל הפיקוח בנתב”ג, ועוד עשרות בניינים של רשויות ומועצות מקומיות מקריית שמונה ועד אילת, כולל כמובן חדרה.

המחווה נועדה להעלות את המודעות לזכויותיהם של אנשים עם מוגבלות, כאשר האור הסגול נועד להזכיר שזכותם של אנשים עם מוגבלויות, ככלל האוכלוסייה, לשוויון, כבוד, שילוב בחברה, קבלת השונות, הדגשת החוזקות והוקרת ההישגים שהשיגו.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן