עדכונים חמים
עדכונים חמים
מה תעדיפו, למצוא את תכלית החיים או להגריל עשרה מיליון דולר?
הרב ד"ר מיכאל לייטמן

מה תעדיפו, למצוא את תכלית החיים או להגריל עשרה מיליון דולר?

מסע בין כוכבים

 

אם היינו עושים סקר עולמי ושואלים: “מה תעדיפו, למצוא את תכלית החיים או להגריל עשרה מיליון דולר?”, במה אתם חושבים שהרוב היו בוחרים? אני חושב שבכסף. ולמה? כי עדיין נראה לאנשים שהוא נותן ביטחון נוצץ בהווה ומבטיח עתיד מזהיר.

אבל תחשבו שוב, אתם מבינים שהעולם שלנו הוא בסך הכול כדור קטן, ואנחנו רוכבים עליו דרך יקום דומם שלא מוכן לקיים אותנו, להאכיל ולהשקות. אנחנו קיימים רק הודות לכך שבאותה חתיכת יקום קטנה, הכדור הזה שאנחנו חיים בו, יש תנאים מיוחדים. ברור שכדור הארץ שלנו הוא ייחודי, ושאם לא נשמור עליו נגמור עם הקיום שלנו.

מנקודת מבט כזאת ברור שהדבר החשוב ביותר עבורנו היום הוא לא כסף, אלא החשוב עבורנו הוא לשמור על כדור הארץ. לכן כשאני שומע שמבזבזים טריליוני דולרים בשנה על נשק להשמדה המונית, נעשה לי רע. כי מספיקה פצצת אטום אחת, עוצמתית, אמיתית, מודרנית, כדי שכדור הארץ הזה פשוט יסטה ממסלולו. תנאי החיים בו ישתנו עד כדי כך שלא יהיה מה לנשום, ולא נוכל להתקיים ברמת קרינה כזאת. לכן הדבר הראשון שאנחנו צריכים לדאוג לו הוא הסביבה שבה אנחנו חיים. זה ביטוח חיים מעשי יותר ממיליונים בבנק שלא יועילו ברגע שלא יהיה לנו אוויר לנשימה.

ומי שיש בו סקרנות לחקור את החיים, שרוצה לדעת למה יש רק כדור ארץ אחד, כוכב יחיד לחיות עליו, ואיך הגענו למצב כזה שאנחנו עומדים שנייה מלהשמיד אותו ואותנו איתו אבל לא מסוגלים לעצור, מוזמן להתעניין בחכמת הקבלה.

אין בה דיון פילוסופי, גישה פסיכולוגית או דתית. בחכמת הקבלה תמצאו שיטה מדעית ומאוד מעשית להבין ולהתקשר עם מקור החיים, הטבע, ודרכו להבין מעצמכם את התכלית של כל מה שקיים: היקום, כדור הארץ, מהות האדם ומשמעותה של כל דקה ודקה שעוברת עליו, שלא תעבור לשווא, ומה שקרה ומה שיקרה. את כל זה מוצאים אם מתחילים לקבל קואורדינטות נכונות להתמצא על פיהן בעולם.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן