עדכונים חמים
עדכונים חמים
הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט”א
הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט"א

הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט”א

 בקריאה נרגשת “חובה להתחסן – מצווה לשמוע לדברי חכמים”

 

רבה של העיר חדרה הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט”א, ממשיך בקו התקיף והקפדני מאד שנקט עד כה בנושא הקורונה – “אני פונה בלב אוהב לכל רבני וגבאי בתי הכנסת בעיר, ולכל אלפי מתפללי בתי הכנסת להורות בבתי הכנסת שחובה ללכת להתחסן לכל גיל, ולהודיע לכל אדם ואדם, שלא יאונה לו רע אם שומע בקול דברי חכמים. וכל מתחסן יעשה זאת בדביקות ובשמחה, כשמלמל בפיו ‘לשם יחוד … לקיים מצוות עשה דאורייתא לשמוע בקול דברי חכמים'”

בעקבות קריאתם של גדולי ישראל ורבני העיר חדרה שליט”א, יתקיים במוצאי שבת הקרובה מבצע חיסונים מיוחד המיועד לאוכלוסייה החרדית – מוצאי שבת קודש – פרשת “תרומה” ח’ באדר תשפ”א, 20/2/2021 מהשעה 20:00 ועד 24:00 ברחבת החנייה מול מרכז הפנאי קלור, רח’ מיכאל חזני 9 שכונת פאר חדרה. המבצע מיועד לחברי כל קופות החולים ואין צורך בקביעת תור ותיאום מראש. נא להביא כרטיס קופת חולים או תעודת זהות.

מבצע זה מתקיים בהמשך לקריאת הקודש שהוציא בשבוע שעבר רבה של חדרה שליט”א, שקרא לציבור שומרי התורה והמצוות ללכת ולהתחסן ולקיים מצוות לשמוע בקול חכמים.

רבה של העיר חדרה ממשיך בקו התקיף והקפדני מאוד שנקט עד כה בנושא הקורונה. בכל תקופת הקורונה, ובפרט מאז היבחרו לתפקידו, מפרסם הרב לעיתים תדירות מכתבים הקוראים לשמור על כלל הנחיות משרד הבריאות, וכן מכתבים לעידוד התושבים לצאת להתחסן, כאשר הראה דוגמה אישית והיה בין החלוצים בעיר שהתחסן.

במכתב שהוציא השבוע כתב הרב, “לכל רבני הקהילות וגבאי בתי הכנסת ולכל מתפללי בתי הכנסת היקרים והאהובים!, הנה כידוע התחלואה בארצנו הקדושה גאתה, ובתי הרפואה מלאים באלפי חולים שנאנקים מכאבים וייסורים קשים. ואף מאות חולים מונשמים ומורדמים שוכבים בבית החולים מלופפים בייסורים קשים. דבר זה מחייב חשבון נפש עמוק, וכל אחד ואחד מאתנו חייב לשאול את עצמו אם עשה מספיק למנוע ריבוי התחלואה. והנה למרות כל הכאב והצער, זיכנו השם יתברך שיש אור בקצה המנהרה, ובזכות הנותן לאדם דעת, גילו בני אנוש חיסון שביכולתו לפתח נוגדנים כנגד המגיפה. ואכן החיסונים ניתנים לכלל האוכלוסייה, ובקרוב ממש נצא מאפילה לאור גדול.”

וממשיך הרב וכותב “והנה כידוע כל גדולי ומאורי הדור, ובראשם הכהן הגדול של דורינו חכם שלום כהן שליט”א נשיא חכמי התורה, מרן הגאון הצדיק רבי חיים קנייבסקי שליט”א, מרן הראש”ל רבינו יצחק יוסף שליט”א, והגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט”א, יצאו בהכרזה מיוחדת כבר לפני כמה שבועות, שחובה על כל אדם ואדם בישראל להתחסן, על מנת להימנע מלהידבק ולהדביק, ויש על זה דין של פיקוח נפש! פסק דין תורה זה יצא רק לאחר שגדולי הדור שליט”א ביררו הדק היטב עם גדולי הרפואה בארץ ובעולם, ועם הרב אלימלך פירר שליט”א, והגיעו למסקנא ברורה, שהחיסון מונע סכנת נפשות, ולכן פסקו שחובה על כל אדם בכל גיל להתחסן כמה שיותר מהר, וזריזין מקדימין למצוות! והנה אחד היסודות והשורשים של היהדות כולה, זה ציות וביטול לדעתם – ‘דעת תורה’ של גדולי ומאורי ישראל שליט”א. והענף אשר עליו כל כלל ישראל יושב הוא ‘ועשית ככל אשר יורוך, לא תסור ימין ושמאל’. וברוך השם מאות אלפים מהחרדים לדבר ה’ התחסנו כבר, ויצאו מכלל סכנה.”

בהמשך המכתב מזהיר הרב ביטון שליט”א “אך דא עקא שמעתי שיש אנשים, שעושים שבת לעצמם, והולכים בשרירות ליבם, לאמר אסור להתחסן, והם אינם שתים ליבם לזה, שהם בכלל ‘חולק על רבותיו’, ושמים את דעת תורה של גדולי הדור ‘ככתב פלסתר’ ה’ ירחם. ולא זו בלבד אלא שמוסיפים חטא על פשע, ומשכנעים אחרים לא להתחסן, והרי הם בכלל חוטאים ומחטיאים את הרבים. וחובה עליהם לדעת שאם מתוך מעשיהם יגרמו שידבקו ויינזקו אחרים, הרי הם רודפים לכל דבר וענין!. אי לכך אני פונה בלב אוהב לכל רבני וגבאי בתי הכנסת בעיר, ולכל אלפי מתפללי בתי הכנסת להורות בבתי הכנסת שחובה ללכת להתחסן לכל גיל, ולהודיע לכל אדם ואדם, שלא יאונה לו רע אם שומע בקול דברי חכמים. וכל מתחסן יעשה זאת בדביקות ובשמחה, כשמלמל בפיו ‘לשם יחוד … לקיים מצוות עשה דאורייתא לשמוע בקול דברי חכמים’!”

לסיום חיזק הרב את התושבים וכתב, “כיהודים מאמינים אנו יודעים שכל מאורעות אלו באו לחזק אותנו באמונה בהשם יתברך, ואל לנו להיות בפחד ובעצבות, כי כל מה שנעשה הכל לטובה, תפילתנו בפני שוכן שחק כי יסיר מגיפה מנחלתנו. ובזכות שנתקרב לאבינו שבשמים, ונתחזק בתורה ובמצוות, ובמיוחד בבין אדם לחבירו, נזכה לימים טובים ולגאולה קרובה במהרה בימינו אמן”.

סגן ראש העיר בועז ביטון אמר השבוע: “לאורך כל תקופת נגיף הקורונה, תושבי חדרה היקרים מכלל המגזרים בעיר, לא הקלו ראש בהנחיות משרד הבריאות, וראינו לאורך כל הדרך כיצד כולם מתאמצים להקפיד עליהם, מתוך אחריות וערבות הדדית. כפי שנראה אנחנו ממש בישורת האחרונה לפני הניצחון על נגיף הקורונה בעזרת ה’, אני קורא לכלל התושבים מגיל 16 ומעלה, צאו להתחסן בהקדם בכדי שכולנו נוכל לחזור לחיי השגרה.”

 

 

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן