עדכונים חמים
עדכונים חמים
בשורה משמחת לתושבי שכונת בית אליעזר
נפתח מקווה הכלים החדש בבית אליעזר

בשורה משמחת לתושבי שכונת בית אליעזר

נפתח מקווה הכלים החדש

 

לאחר שירדו מי גשמים המספיקים למילוי מאגרי המקווה, מקווה הכלים החדש ברחוב גדות בשכונת בית אליעזר נפתח לציבור הרחב לטבילת כלים

בחניכת מקווה הכלים נכחו, הרב הראשי לחדרה הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט״א, רב המקוואות הרב אבשלום סויסה, סגן ראש העיר בועז ביטון ויו״ר המועצה הדתית מר מאיר לוגסי * לדברי סגן ראש העיר בועז ביטון: “בשנים האחרונות ביצענו מהפך של ממש בעיר חדרה בכל נושא מקוואות הטהרה והכלים בעיר, בהובלתו של יו”ר המועצה הדתית מאיר לוגסי, דבר זה ממלא את כולנו בגאווה עצומה ועל כך אני רוצה מאד להודות לו”

לאחר חודשים רבים של הכנות, ולאחר שירדו מי גשמים המספיקים למילוי מאגרי המקווה, מקווה הכלים החדש ברחוב גדות בשכונת בית אליעזר נפתח השבועלציבור הרחב לטבילת כלים ובכך לראשונה בהיסטוריה של שכונת בית אליעזר מאז היווסדה נפתח מקווה לטבילת כלים.

בחניכת מקווה הכלים נכחו, הרב הראשי לחדרה הגאון רבי ישראל מאיר ביטון שליט״א, רב המקוואות הרב אבשלום סויסה, סגן ראש העיר בועז ביטון ויו״ר המועצה הדתית מר מאיר לוגסי. בטרם פתחו את מאגרי מי הגשמים למילוי מקווה הכלים, ווידאו כי המקום נקי לגמרי וכי המים יהיו צלולים מה שמהדר אף יותר את טבילת הכלים.

מקווה זה נעשה על פי כל כללי ההידורים על מנת שיוכלו להשתמש בו בהידור כלל העדות והמגזרים.  אגירת מי-הגשמים נעשתה על ידי ניקוזם מהגג של המקווה ל”אוצר”. כך המים נאגרו במאגר הצמוד למקווה. וכשנאגרו כמות מספקת פתחו את זרימת המים ב”המשכה” לבור מקווה הכלים. באזורי הארץ הגשומים, די במים אלה על מנת לספק את הצרכים.

לדברי סגן ראש העיר בועז ביטון: “בשנים האחרונות ביצענו מהפך של ממש בעיר חדרה בכל נושא מקוואות הטהרה והכלים בעיר, בהובלתו של יו”ר המועצה הדתית מאיר לוגסי הי”ו. דבר זה ממלא את כולנו בגאווה עצומה ועל כך אני רוצה מאד להודות לו. בנוסף, אני שמח לבשר כי בימים אלו אנו עומדים להוציא לפועל את שיפוץ המקווה בשכונת גבעת אולגה, המקווה האחרון שנותר לחדש ולשפץ בעיר”.

כזכור, המקווה בבית אליעזר היה מאד ישן, במצב מאד מוזנח וכבר שנים רבות שלא עבר שיפוץ. לפני מספר חודשים נחנך במקום מקווה הטהרה לנשים, לאחר כשמונה חודשים של שיפוץ מאסיבי תוך השקעה עצומה המוערכת בכ-600,000 ₪, ובשבוע שעבר הושלמה המלאכה כאשר נבנה במקום מקווה הכלים המהודר.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן