עדכונים חמים
עדכונים חמים
הסרת צו בנייה מסוכן
freepik

הסרת צו בנייה מסוכן

מה חשוב לדעת ?

 

 

הסרת צו בנייה מסוכן הוא תהליך שנעשה על ידי המועצה על מנת לוודא שהמבנה בטוח וניתן לאכלוס. התהליך מתחיל בפנייה של דייר או תושב למועצה. לאחר מכן, המועצה תבדוק את המבנה ותוציא צו אם ימצאו ליקויים המסוכנים לאנשים. צו הסרת מבנים מסוכנים הוא מסמך משפטי המבוצע על ידי המועצה או הממשלה כדי להסיר מבנים לא בטוחים מהציבור. ישנן סיבות רבות לכך שבניין נחשב לא בטוח ויש להסירו. כך למשל, אם המבנה נותר פנוי למעלה מ-6 חודשים, המועצה לא הצליחה ליצור קשר עם הבעלים, או אם הוכרז מסוכן על ידי מודד מקצועי. בניין מסוכן עלול להוות כאב עיניים בכל קהילה ויכול להוות סכנה גם לאלו המתגוררים בקרבת מקום. אם יש לך נכס לא בטוח שצריך להסיר, פנה למועצה המקומית בהקדם האפשרי.

הסרת צו בנייה

החוק הוכנס בעקבות שריפה קטלנית במגדל גרנפל בלונדון בשנה שעברה. זה מחייב את בעלי הבית לנקוט בכל הצעדים הסבירים כדי להסיר חיפוי מסוכן מבניינים. הסרת צו בנייה מסוכן הוא הליך משפטי שניתן ליזום על ידי המועצה או שירותי הכבאות. זה אמצעי בטיחות כדי להבטיח שאנשים לא ייכנסו לבניינים לא בטוחים. סיבה נפוצה להסרת צו בנייה מסוכן היא כאשר מבנה ניזוק בשריפה, שיטפון או סערה והוא מהווה סכנה מיידית לציבור.

על מנת למנוע תאונות ופציעות, במדינות רבות יש חוקים המחייבים בעלי מבנים להסיר מבנים מסוכנים. פינוי מבנים מסוכנים הוא נושא חשוב ביותר והוא זכה לתשומת לב רבה בתקשורת וכמו כן חברת המרכז להסרת צו מבנה מסוכן דואגת לטפל בכל הנושא. הסיבה העיקרית לכך היא שיש הרבה אנשים שמתגוררים בבניינים האלה והם בסיכון להיהרג. יש אנשים המאמינים שהממשלה צריכה להתמקד בהסרת מבנים אלה במקום לספק יותר עזרה לאנשים העניים שגרים בהם. הם מאמינים שהעניים יוכלו למצוא מקום מגורים אחר אם ינסו מספיק, אבל זה לא תמיד נכון.

מבנים מסוכנים

בעבר נבנו מבנים באופן שהקשה על הרסם. הם נבנו להחזיק מעמד והיו להם קירות אבן עבים שלא ניתן היה לפרוץ בשום נשק. אבל עכשיו, סדר הבנייה השתנה. מבנים נבנים כעת מתוך מחשבה על מטרה אחרת – הם מתוכננים להיהרס במהירות ובקלות. למבנים אלו קירות דקים, ללא חיזוקי פלדה וללא יסודות בטון. חלק זה ידבר על הסכנה שבסדר בנייה. הוא ידבר גם על איך נבנו הבניינים, מהו תהליך בנייתם ואיך הם בנויים. חלק זה ידבר על אופן בניית הבניינים. זה גם ידבר על מה תהליך הבנייה שלהם, ואיך הם בנויים. יש הסבורים שצו הבנייה הוא גורם חשוב בתכנון המבנה. להזמנה יש השפעה משמעותית על איך אנשים ירגישו כשהם נמצאים בחלל. הסדר הנפוץ ביותר נקרא “FLAN” והוא מתחיל בנקודה הרחוקה ביותר מהכניסה, שהיא בדרך כלל דלת כניסה. ההזמנה הזו כל כך פופולרית כי היא יוצרת תחושה של קבלת פנים כשאתה עובר דרך כל דלת ונכנס לכל חדר.

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן