עדכונים חמים
עדכונים חמים
הגברים לא ממש ולא תמיד מבינים מה אישה רוצה

הגברים לא ממש ולא תמיד מבינים מה אישה רוצה

  והם פועלים מתוך הדחפים ותכונות האופי המאפיינות אותם בתור גברים

זבנג וגמרנו!

 

הגברים לא ממש ולא תמיד מבינים מה אישה רוצה והם פועלים מתוך הדחפים ותכונות האופי המאפיינות אותם בתור גברים. אחת מהתכונות האלו נקראת “הרצון למצוא פתרון לבעיות מבלי להיכנס לעומק הרגשי שלהן”

טעות נפוצה אצל גברים היא שהם ניגשים לנשים שלהם כמו שהם היו ניגשים לחברים הזכרים שלהם. כשיש בין חברת גברים בעיה לאיזשהו חבר, מיד כל אחד ואחד שולף איזה רעיון של פתרון מהיר לבעיה, מבלי להיכנס לאמפטיה והזדהות רגשית עם בעל הבעיה. זה משעשע לראות את זה בפועל.

הייתי פעם באיזה מקום שבו אחד התלמידים סיפר באזני חבריו הלומדים שיש לו בעיות קשות בזוגיות שלו ושממש קשה לו עם אשתו. הוא בקושי השלים את סיפורו על מה שכואב לו, וכבר חידדו חבריו היקרים את “חרבות הפתרונות” והתחילו לומר לו כמה חשוב שהוא יקרא ספרים על זוגיות וכמה חשוב שיילך ליעוץ וכמה הוא לא בסדר בחלק מהדברים ושעליו לעשות כך ולא אחרת, ושלהתגרש זה לא הפתרון כי כל הנשים אותו דבר וכו’ וכו’. אומר את האמת, נראה לי שמשהו התפספס שם, די ריחמתי על אותו חבר שהיה שם, הרגשתי שהוא רוצה כתף תומכת והזדהות (כן כן! גם גברים זקוקים לזה לא מעט!), אך במקום זאת הוא קיבל ים של פתרונות שאת רובם ככולם הוא בטח ידע. הוא לא קיבל אף מילה אחת של תמיכה והזדהות.

אצל הנשים זה ממש אחרת. יצא לך פעם להיות בחברת נשים שאחת מהן עברה איזשהו משבר, זה פשוט מדהים לראות איזה מילים יוצאות לאותן חבורת נשים מפיהן כבר בראשית השיחה: “וואו איזו מסכנה את”, “איך את מחזיקה מעמד, אני במקומך מזמן הייתי נשברת, את ממש אישה חזקה”, “את בטח מרגישה מה זה רע עם זה”. ועל זה הדרך, שלל הבעות רגשיות של הזדהות עם המצב.

למה זה ככה? כי גברים ונשים שונים. הנשים פונות קודם כל לצד הרגשי ואילו הגברים פונים ישר לשכלתנות ולהגיון, ומחפשים כיצד ניתן לפתור את הבעיה הזו. כשגבר חש שמישהו מאד יקר לו (את למשל!) נמצא במצוקה, אזי תחילה הוא אכן חש במשך זמן מועט את הכאב של יקירו הניצב לפניו, אך לא יעבור זמן רב עד שאזורי המח שלו, האחראים על פתרונות ותיקונים של מצבי קלקול ובעיה, יתעוררו אצלו באופן חד הרבה יותר מאשר הם היו מתעוררים אצל הנשים החוות מצוקה רגשית אצל יקיריהן. מוחו של גבר לא מתוכנת להתבסס ולהשתקע בכאב ובסבל, הוא עושה כל שביכולתו לברוח מהמצב הזה ולחשוב כיצד לפתור אותו. האזורים הללו במח  הגבר, מגויסים כדי לעזור לאותו נזקק, אך לא באופן רגשי, אלא באופן מעשי של פתרון מהיר של “זבנג וגמרנו”. בזמן הזה של גיוס תאי המח לפתרון הבעיה, הגבר לא רואה ולא מתעסק כלל בפנייך הנפולות או בקול הבוכים שלך. בן זוגך כן מתעניין במצבך באותו הרגע, בניגוד למה שאת חשבת שהוא אינו מתעניין ברגשות אותן את חווה כעת, שזאת פרשנות לא נכונה מצידך משום שאת מנתחת את הדברים מנקודת מבט של אישה. המסר הסמוי העומד מאחורי פתרון הבעיות שהגבר שלך מציע לך, מבלי להתעסק ברגש שאת חשה, הינו: “אני כל כך מבין מה את חשה, אני לא יכול לסבול את העובדה שרע לך, אני חייב שהכאב שלך יסור במהירות האפשרית”. הפתרון היא הדרך הגברית להראות אהבה ואכפתיות כלפייך.

כמו כן, הרצון של גבר לגמד את בעיותייך, נובע מכך שהוא מרגיש מאוד חרד אם את לא מרוצה ולא טוב לך. הוא מרגיש כישלון עצמי. לכן הוא מנסה לגמד את הבעיה במהירות כדי שכמה שיותר מהר ישתנה מצב הרוח שלך וכך הוא ירגיש טוב ומועיל. זה כמובן לא יעזור לך בתחום האישי הישיר, כי את עדיין מרגישה את הבעיה עמוק בחזה, אך לפחות תשכילי להבין את המקום הטהור שממנו בא בן הזוג שלך, ברצונו להטיב עמך.

וכן לעניין הבכי. גבר שלא למד מספיק על המהות הנשית, נבהל מאוד כשהוא רואה אישה בוכה, בעיקר את בת הזוג שלו בוכה. הוא מרגיש פחד, בהלה, וכישלון עצמי על כך שהאישה שאיתו הגיע למצב של הבעת רגש כאב כה מוחצנת. גברים מפחדים לגשת לנשים כשהן בוכות כי הם לא תמיד יודעים כיצד לנהוג ומה להגיד. מבחינתם זהו מצב של שפל. כשגבר ילמד עלייך יותר, הוא יידע לפעול בצורה הנכונה. עד אז, פשוט תביני אותו, הוא פשוט אומלל באותו הרגע.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן