עדכונים חמים
עדכונים חמים
האם נשים שמחפשות גברים עם כסף – זה בהכרח מגיע ממקום שלילי?
אלעד קויאטק - חוקר בענייני זוגיות ופסיכולוגיה מגדרית

האם נשים שמחפשות גברים עם כסף – זה בהכרח מגיע ממקום שלילי?

מנוע החיפוש של נשים בבחירת בן הזוג

מדוע נשים בררניות יותר בבחירת בן זוג מאשר הגברים?

 

באופן כללי ישנם שני יסודות בסיסיים בתת המודע של האישה אשר מנחים אותה בבחירת בן זוג ומשפיעים על רצונה להתאהב, להעריך ולהימשך אל הגבר, שעל פיהם מבוססים הדברים שנכתוב:

היסוד ראשון: יסוד ההישרדות – בשורש הטבעי הסמוי של האישה, רצונה להיות מוגנת ובטוחה, לא רק היא אלא גם ילדיה, שעדיין לא באו לעולם. הרצון של האישה לחיות בצורה מכובדת ומוגנת הינו חזק ביותר, בין במודע ובין בתת המודע, משפיע על העדפותיה לגבי תכונות הגבר שאותו היא מחפשת. האישה תעדיף גבר שיישאר בקרבתה, שיגן עליה, שייטיב עם ילדיה וידאג לה למחסה ולצרכים אחרים. זאת הסיבה שבניגוד אלינו, הגברים, נשים שבאמת רוצות להקים בית שמות פחות דגש על מראה חיצוני, ויותר על תכונות אופי של מנהיגות ואחריות.

מכאן גם תבינו שהסטראוטיפ על כך שנשים אוהבות גברים עם כסף, לא בהכרח נובע ממקום שלילי. נכון, יש נשים שרוצות כסף כדי לבזבז אותו מדי פעם בקניונים על ‘שופינג’ למינהו, אבל צריך לדעת שבאופן כללי, נשים שמחפשות בעל מסודר, עם עבודה קבועה, השכלה וכסף, בסך הכול נאמנות ליסוד ההישרדות המוטבע בהן משחר ילדותן. גבר שיש לו כסף יאפשר לאישה לשרוד טוב יותר וכמובן ידאג לרווחת צאצאיה. אז אל תיבהלו מאישה המתעניינת במצבכם הכלכלי בתחילת הפגישות שלכם, בדרך כלל אין כאן מניע רע כשהיא מתעניינת בכמה כסף אתם מרוויחים.

היסוד שני: אישה רוצה להרגיש מחוזרת, נאהבת, נחשקת ומרוגשת. זו מהותה של אישה בזוגיות והיא כמהה לגבר שיעורר בה את הרגשות הללו. שימו לב שנשים בדרך כלל מחליפות בגדים בקצב הרבה יותר גבוה מאשר הגברים. כי לאישה חשוב שהגבר שלה (אולי לא רק…) “יראה אותה”. כמו כן, האישה לפעמים מתרחקת מן הגבר בלי כל סיבה הגיונית, הדבר נובע מצורך שלה להרגיש מחוזרת, כי כשהדברים זורמים “יותר מדי טוב”, אפקט החיזור מיטשטש, והאישה צריכה שוב לחוש מחוזרת. אל לגברים להיבהל מתופעת הריחוק הנשי שאולי קורית אצלם מדי פעם, כך הקב”ה ברא את מערכת היחסים בין איש לאישה, “וכבשוה” – דרך האיש לכבוש, דרך האיש לחזר.

חשוב לציין ששני היסודות הללו הינם יסודות כלליים, אך בהחלט ייתכן שהתכונות שיחפשו נשים אצל גברים עשויות להשתנות בין אישה לאישה, כי אם למשל מדובר באישה עצמאית יותר ובעלת ביטחון כלכלי, שיש לה עבודה מסודרת וכיו”ב, היא לא בהכרח תחפש גבר שישרה לה ביטחון הישרדותי, בפרט אם היא מתחתנת בגיל מאוחר ושרדה שנים רבות של קיום לבדה בלי שנזקקה לאדם אחר שיפרנס אותה. אישה שכזו עלולה לחפש גבר שהוא ‘נקבי’ יותר, כדי שיהיה לו קל יותר להסתדר עם ה’עצמאות’ שלה, או שהיא תיתן יותר דגש על תכונות של גבר שיקפיד מאוד על צרכיה הרוחניים, שיעניק לה הרבה אהבה ויחס חם.

הנשים הנזקקות יותר כלכלית, בדרך כלל ישימו דגש בבחירת הגבר שלהן על תכונות שישרו להן ביטחון קיומי, אף שייתכן שהן יהיו על חשבון הפן הרגשי ובן הזוג שלהם עלול להתגלות לבסוף כבעל תכונות של קרירות וחוסר הבעת רגשות. לרוב הנשים יחפשו תכונות של שני היסודות גם יחד.

בל נשכח שמבחינה ביולוגית, באופן תיאורטי נשים יכולות להביא לעולם פחות ילדים מאשר הזכר. וזאת משום שברגע שהאישה מתעברת, היא כבר לא יכולה להתעבר בילד נוסף. הרחם שלה, עד להולדת הילד ‘סגור מפני אורחים חדשים’. יוצא שבמשך שנתיים אישה פורייה יכולה להביא לעולם מקסימום שני ילדים, אלא אם כן ילדה תאומים או שלישייה.

לעומת זאת, הזכר בטבע יכול לעבר באופן תיאורטי כל יום כמה נשים. ראו מה קורה אצל בעלי החיים שאצלם אין מיסוד קשר ואין נאמנות זוגית. הרי שהנקבה מתעברת ויודעת היטב מי ילדיה, ובין כל עיבור ועיבור יש הפרשי זמן ברורים, ואילו הזכר ‘עושה את שלו והולך’ ואף מעבר חיות אחרות ממין נקבה כדי להפיץ את זרעו בטבע. באופן תיאורטי הדבר היה יכול לקרות גם בקרב בני האדם אם לא ההתערבות החברתית, חוקים, מוסר, ולדתיים שבינינו – תורת אלוקים החותרת למיסוד קשר ורואה את אי מיסודו באופן שלילי.

אלו הן הסיבות לכך שנשים בדרך כלל בררניות יותר בבחירת בן זוג מאשר הגברים. כיוון שהילודה שלהן היא מוגבלת, הן בזמן הפוריות והן במספר הילדים שהן יכולות ללדת, עליהן לברור בקפידה ובזהירות מי יהיה אב ילדיהן, כי יש להן ‘יותר מה להפסיד’ כביכול על פי חוקי הטבע. עליהן לברור בחוכמה מי יהיה זה אשר יגן עליהן ועל ילדיהן בצורה הטובה ביותר ומי זה שיוכל להעניק להן ולילדיהן חום ואהבה. זאת הסיבה שנשים צריכות לעבוד על סינון ברמה גבוהה יותר מאשר הגברים, והן משתדלות עד כמה שניתן לנפנף את הגבר הלא יציב וחסר ההשקעה (קמצן, בטלן, חסר ביטחון עצמי וכיו”ב).

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן