עדכונים חמים
עדכונים חמים
בוקר וערב: מעגל אימה או מעגל קסמים?
אלעד קויאטק - חוקר בענייני זוגיות ופסיכולוגיה מגדרית

בוקר וערב: מעגל אימה או מעגל קסמים?

מה ההשפעה של הבוקר שלנו על המשך היום והאם זה קשור גם לערב שלנו?

מעגל בריא של בוקר, ערב ולילה יכול לשפר מאוד את חיינו ואת הזוגיות שלנו

 

כשאנחנו קמים בבוקר לחוצים בגלל שלא כיוונו את השעון המעורר בזמן או שלא שמענו שהוא צלצל, כולם עלולים להיפגע מכך, גם בני הזוג שלנו וגם הילדים בדרכם לגנים או לבתי הספר, שעלולים לשלם מחיר על ה’עצבים שלנו על הבוקר’.

כשהכל מתנהל תחת לחץ, ארגון הילדים הלבשתם והכנת הכריכים, אנחנו לפעמים מוציאים את התסכול שלנו על הילדים, שלא ממש אשמים שאין לנו מספיק זמן להתארגן, ואנו שולחים אותם להסעה או לגן בפרצופים חמוצים.

כדאי שתדעו, מהלך היום של הילדים שלכם מושפע מאד מהדרך בה שלחתם אותם אל המסגרות שמחוץ לבית. ילדים שננזפים ומקבלים צעקות על הבוקר בגלל שהם לא סגורים על מה הם רוצים בכריך או בגלל שמפצירים בהם להתלבש מהר ולצאת וכשמדובר בבנות, שהשיער שלהן לא מסודר ומסורק כי לא היה להורים זמן לטפל בהן והם גם קיבלו צעקות על כך, אותם ילדים מרגישים אשמה, לא רצויים, לא אהובים ודחויים.

ייתכן שהיום שלהם יהיה בהתאם, מלווה בחוסר מצב רוח או להבדיל בהתנהגות מופרעת וחוסר משמעת במסגרות.

חשוב שתדעו כמה חשובה לילדים שלכם הפרידה היפה והאוהבת מכם, המלווים בחיבוק ונשיקת פרידה.

אך כאמור, אין הדבר נוגע רק לילדים אלא גם לבני הזוג שלנו. כשכל הבוקר מתנהל בעצבים ומריבות על חלוקת התפקידים ועל מי עושה יותר ממי עכשיו, הפרידה מבני הזוג שלנו באותו הבוקר לא תהיה להיט. יתכן מאד שניפרד בעצבים ובכעסים, נהיה ממורמרים כל היום בגלל איך שהבוקר שלנו היה נראה, וגם כשנחזור הביתה, לא בטוח שהתסכול של הבוקר שעברו בני הזוג יחד, ייעלם כלא היה.

רגע הפרידה שלכם בבוקר האחד מהשנייה, הוא רגע קריטי שיכול להשפיע לא רק על היום שלכם אלא גם על הזוגיות שלכם באופן כללי.

כשיש ריב על הבוקר, בין בגלל משהו שקשור ביניכם ובין בגלל הטיפול בילדים, בדרך כלל מה שקורה זה שאותו אחד שיוצא ראשון, בפרט אחרי שהוא התארגן תחת לחץ, יוצא וחולף על פנינו כמו רוח מבלי לומר שלום וסוגר את הדלת. (ואם הוא טורק אותה, הוא על גבול הפסיכופט). ההתנהגות הזאת באה להעביר מסר לצד השני, אני כועס עליך מאוכזב ממך, כרגע אני לא מרגיש אהוב ולא אוהב.

אך דעו לכם, גם אם לא קרה ביניכם כלום ובני הזוג שלכם נפרדים בלי לומר שלום ובלי ברכת ‘יום טוב ומוצלח’ עם חיוך, משהו בחיבור ביניכם חורק.

רגע הפרידה של הבוקר הוא קריטי. לא משנה מה קרה ביניכם או לא קרה ביניכם, כשהילדים כבר יצאו מהבית למסגרות, שימו הכל בצד ודעו להיפרד יפה. לא צריך כאן יותר מדי הפקה והשקעה.

פשוט לגשת לבן הזוג לאחל לו בהצלחה בהמשך היום לתת נשיקה קלה, אם אפשר חיבוק קל עדיף יותר, ואז לצאת. אל תתחילו את היום במצב לא פתור ביניכם, וגם אם הכל זרם, אל תוותרו על חוויית הפרידה בכיף על הבוקר.

פרידה מכובדת ואוהבת, תשפיע לטובה על היום שלכם, תחת העננה של: יש לי מישהו אהוב שנמצא בחיים שלי ומחכה לי בבית. למרות שהבוקר שלכם התחיל ברגל שמאל, רגע הפרידה שאחרי אותו בוקר מתיש, חשוב בכדי לשבור את מעגל האימה.

כשאני מדבר על ‘מעגל’ אני מתכוון כמובן שאי אפשר להתעלם מהלילה. באיזה מצב עליתם לישון. כשמדובר בזוגות עם ילדים זה בעיקר בא לידי ביטוי, במקלחות, ארוחות הערב והשכבתם לישון.

אני לא צריך לספר לכם כמה לחץ ועצבים לפעמים עולים סביב מה שנקרא: ההשכבות… לא של בית העלמין חס ושלום… אלא של הילדים שלכם….

לא אפרט לפרטי פרטים מכיוון שהמלל מוגבל, אך חשוב שתדעו שגם זמן הפרידה מהילדים שלכם לפני השינה הוא זמן קריטי עבורם והם יהרהרו הרבה על מאורעות הערב עד שהם יירדמו. לטוב ולמוטב.

ומה בנוגע אליכם בני הזוג? אם הלכתם לישון מצוברחים, הספקתם לריב ולהתווכח אחרי שחזרתם מהעבודה, עליתם לישון מבלי שסגרתם את העניינים ביניכם ושוחחתם על מה שהיה, בפרט עכשיו כשיש שקט והילדים כבר נרדמו, או שהיה מתח מיני ביניכם שלא נוצל או שאחד מבני הזוג רצה לקיים מגע אינטימי ונדחה, או שרציתם לשוחח ובן הזוג עסוק עם הטלפון, כל הדברים הללו עלולים לתת לכם לעלות לישון מצוברחים עם מטען על בני הזוג שלכם. וכשתקומו בבוקר, הלילה שעבר בהחלט ישפיע על מצב הרוח וההתנהגות שלכם בבוקר.

פעמים רבות הבוקר והערב של הזוגיות שלכם יהיו קשורים זה בזה, הם יכולים ליצור עבורכם מעגל קסמים, אך הם גם בקלות יכולים להפוך עבורכם למעגל אימה.

השארת תגובה

ברקסיט

בוודאי שמעתם את המושג ברקסיט (נכתב גם ברקזיט)     בעבר, ולא מן הנמנע כאשר

המשך קריאה »
;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן