עדכונים חמים
עדכונים חמים
שיתוף פעולה מציל חיים
צילום באדיבות "כללית"

שיתוף פעולה מציל חיים

ממוגרפיה ניידת

שיתוף פעולה בין מועצת פרדס חנה – כרכור לקופת חולים כללית הניב שירות חדש לגילוי מוקדם של סרטן השד

כחלק משיתוף פעולה ביו מועצת פרדס חנה-כרכור לקופת חולים כללית, צוות המרפאה של קופת כללית פרדס חנה כרכור דואג לזמן נשים בנות 50 עד 74 המבוטחות ב”כללית”, ליום בדיקות מיוחד, שייערך בתחנת ממוגרפיה ניידת, הממוקמת בסמוך לבניין המועצה.

ראש המועצה הגר פרי יגור הודתה לצוות “כללית”, על שיתוף הפעולה הבריאותי שנרקם לטובת נשות פרדס חנה כרכור והאזור כולו. “מדובר בשירות מציל חיים, ועתה הוא מונגש לנשות המועצה ליד הבית,” ציינה יגור בדבריה.

בדיקת ממוגרפיה היא צילום רנטגן של השד. זו בדיקה לא פולשנית המשתמשת בקרני רנטגן במינון נמוך כדי ליצור תמונות של רקמת השד. ממוגרפיה משמשת גם לבדיקת סקר כדי לאבחן סרטן שד בשלב המוקדם שלו, לפני שניתן למשש גוש בבדיקת שד. בישראל קיימת תוכנית סקר לגילוי מוקדם של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה, ובמסגרתה מוצע לכל הנשים בנות 74-50 לעבור בדיקת ממוגרפיה פעם בשנתיים.

מרפאות כללית מזמנת כ- 95 נשים לבדיקות ביום פעילות אחד, וקוראת לכולן לבצע את הבדיקה בהתאם לזימון שיקבלו. בדיקת ממוגרפיה מתבצעות רק לזכאיות ולפי תיאום תור מראש. מבוטחות הכללית המעוניינות להיבדק צריכות לבדוק זכאויות אצל הרופא המטפל ולקבל הפנייה בהתאם.

התחנה תהיה זמינה במועצה ובתיאום תור מראש דרך מוקדי כללית בתאריך הבאים:

10/3 , 12/5 , 26/5

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן