עדכונים חמים
עדכונים חמים
פיצוחים מסוכנים
מימין לשמאל-דר ורד ניר, מירקלאם יונס ואימו,ודרסוהל גרה

פיצוחים מסוכנים

חתיכות של שקדים הוצאו מריאתו של פעוט כבן שנתיים

יותר מחמישה ימים הסתובב מירקלם יונס בן השנתיים מערערה עם חתיכות שקדים בתוך ריאתו הימנית. מסתבר כי כמה ימים קודם לכן אכל שקדים ונחנק. לאחר שהשתעל והוציא מפיו פירורי שקדים, חשבו ההורים כי “האירוע” מאחוריהם. כעבור מספר ימים החל הפעוט להשתעל שוב וסבל מחום גבוה. ההורים פינו אותו לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה, שם התברר כי הוא סובל מדלקת ריאות חריפה. על מנת לשלול הימצאות גוף זר בריאה, נאלצו הרופאים לבצע, לראשונה ב”הלל יפה”, פעולה משולבת שבה השתתפו רופאי ריאות, ילדים, אף אוזן גרון והרדמה. פעולה זו, הנקראת בשפה המקצועית “ברונכוסקופיה גמישה”, נעשתה תחת הרדמה מלאה של הפעוט והיא בוצעה בידי ד”ר חכים אבו ראס, מנהל מחלקת הרדמה וסגנו ד”ר אלכסיי פרוזורוב. במהלך הבדיקה איתרו ד”ר מיכאל קוצ’וק, מנהל יחידת ריאות וד”ר ורד ניר, מנהלת שירות ריאות ילדים, חתיכות שקדים בתוך הריאה הימנית של מירקלם. רופאי אף אוזן גרון וכירורגיית ראש צוואר – פרופ’ יצחק ברוורמן, מנהל היחידה וד”ר סוהל גרה, מתמחה ביחידה, הכניסו בזהירות ברונכוסקופ (צינור) קשיח מיוחד עם תאורה לתוך הריאה כדי להוציא את חתיכות השקד.

ד”ר ורד ניר, מנהלת שירות ריאות ילדים במרכז הרפואי הלל יפה, סיפרה: “נאלצנו לבצע בדיקה משולבת תחת הרדמה מלאה של הפעוט על מנת לשלול הימצאות גופים זרים בריאה. תוך כדי הבדיקה, לאחר שאיתרנו חתיכות קטנות של שקדים, נאלצו רופאי אף אוזן גרון לשלוף אותם החוצה ולאחר מכן וידאנו כאמור, כי לא נותרו גופים זרים נוספים בריאה שעלולים לגרום לחסימת אוויר והימשכות הדלקת. מדובר למעשה בשלוש פעולות שנעשו תחת הרדמה אחת”.

ד”ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים ב”הלל יפה”, אמרה, “מקרה זה מוכיח לנו שוב כי יש להימנע לחלוטין ממתן פיצוחים ודברי מאכל מסוכנים, כדוגמת ענבים, פופקורן או נקניקיות שלמות לפעוטות ולילדים קטנים. מאכלים אלה יכולים לחדור לדרכי הנשימה ולחסום את כניסת האוויר לריאות. במקרה הנ”ל הפעוט הסתובב במשך חמישה ימים עם חתיכות שקדים בתוך הריאה, ולמזלנו הגיע בזמן לבית החולים.”

 

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן