עדכונים חמים
עדכונים חמים
סודות במילים ובצמחים.
צמחי מרפה - גדעון יצחק

סודות במילים ובצמחים.

  זוהי למשל תרופה שציינו חז”ל אשר פועלת על מצבים רבים כתרופת פלא.

שלום וברכה קוראים וידידים. חג פסח כשר לכולנו.

 

כאשר מחפשים לעתים להבין דבר מתוך דבר נמצא הדבר גלוי והוא לנגד עינינו וטרם נפשנו פגשה בו.

למשל המילה בריאות מכילה את שלושת עמודי התווך עלינו לאמץ בכדי לזכות בה ולחוש בריאים.

ב-בולם

ר-רוגזו

י-ימעיט

א-אוכלו

ו-ושמור

ת-תנועתו.

מכאן עיקר התהליך להביא את מערכות איבר הגוף מאוזנות ונחוש בהתאם לכך.

האמת שאם נאמץ את אלו בתוך התנהגותנו כדרך חיים אשר נאמצה, זה עולה לעתים מעל כל תפריט אורגני משובח ומטיב הבריאות ויהיה טוב מכל מזון שיש.

לדוגמא חז”ל ציינו שהתרופה הכי טובה לאדם לבריאותו ולחיזוק העורקים הינה הדבר הכי פשוט לכאורה . לצאת בשעות הבוקר המוקדמות לשאוף וליהנות מריחות הפרחים והצמחים המתאדים, ולטייל ליד מקורות מים זורמים כנהר,או נחל, אלו מציינים חז”ל מנעימים ומחזקים מרווים נחת מייצרים התפעלות הנפש ומשם נוצר חיבור המחזק ומאמץ את הגוף וכוח החיים בשילוב אויר בוקר בעת זריחת החמה.

זוהי למשל תרופה שציינו חז”ל אשר פועלת על מצבים רבים כתרופת פלא.

—————————

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

 

כמו שמצאו שלצחוק במהלך הסעודה זה מאוד יפה ובריא לעיכול הארוחה ומנגד כעס ורוגז מכבידים על האוכל הנאכל להתעכל.

מה שיוצר מצב שהאוכל שאכלת אוכל אותך בכך.

אם כך לעתים רצוי לנו לדחות לעתים את מועד הארוחה לעת בה נהיה רגועים שמחים ובוודאי שאם כך נקפיד התועלת עבורנו מהנהגות כזו תהיה רבה עד מאוד להישאר בבריאות.

לדוגמא למשל עץ האלה המפורסם בארצנו העלים שלו כאשר מכינים מהם רתיחה כמו תה ושותים מידי יום בהתמדה 2 כוסות רתיחת עלי עץ האלה. אחת השיטות  מבין  היעילות שיש להוביל להרזיה את הגוף .

ניתן לחזק זאת בתאית פרי האשכולית ואו מתאית השעורה, או מחומץ התפוח. באלו ישנה יכולת העוזרת מאוד לחילוף החומרים של שומנים בעיקר ושריפתם בהפיכתם לאנרגיה וככה מסלקים ומונעים הצטברות שומנים.

ראו כמה הדברים פשוטים רק יתכן והם דורשים רק את היחס שלנו ולא תמיד לעצמנו אנו יודעים לעשות. לרוב טובים לעשות למען אחרים ואף להמליץ להם לנהוג בדרכים נכונות יותר ולקחת אחריות יותר לחייהם ואנו בעצמנו שם חלשים ולא מספיק מתאמצים.

כעת מכמה עלים של חובזה, וקצת צמחי הסרפד בכל שדה ליד הבית יש לנו המון רפואות בתוכם לעונה הזו. לחזק את הכבד, לנקות את הדם, לטפל בהפחתת דלקות בגוף מסוגים רבים, לחזק לאלו הסובלים מחולשה ואנמיה, אפילו לאלו אשר טרם התאוששו לגמרי לאחר החיסון השני, ורוצים להשיב גופם לאיתנם, כדאי והם יעילים, עלי החובזה עלי הסרפד לסייע בתגובת היתר אינפלמטורית  שנוצרה אצלם למערכת החיסון.

ניקוי רעלים והפחתת דלקות והצטברות נוזלים וגודש ובצקות תרופת חינם ללא עלות יעילה פי כמה מתרופות מוקעות בהנדסה ופיתוח. אולי מסיבות אלו איננו נוהגים נכון?

אולי מסיבות אלו אנו מזלזלים מעט בעשבים השוטים שבחצר הבית או בסמוך ברוחב והשדה אשר אלו הן הרפואות ובכל אחד מהם ישנו ייעוד לבריאות מאכל ולשימוש האדם. אף לצמחי הרעל וסמי המוות יש לנו צורך בהם לשימוש.

רק שלא חונכנו ללמוד את הקוסמוס את האדמה בכדור עליו אנו חיים ממנו אנו ניזונים והוא ביתנו האחד היחיד  לשמור עליו וללמוד את דרכיו ואוצרותיו אשר נועדו לשרת אותנו.

האוניברסיטה הראשונה שלנו שכל אחד חייו ללמוד לפני כל תואר אחר שילך ללמוד. הרי זוהי המכללה החשובה ביותר עבור בני האדם כולם ובכל זאת אין השרישו בנו את הקמפוס הזה כחלק מתפיסה בתהליך החינוכי שלנו וכאן הפספוס הגדול.

מכאן זכינו לייצר אף מערכת בריאות שגוייה אשר עולה לנו מאוד ביוקר בזמן שיכולנו לעסוק בדרך אחרת וממנה לצמצם בצורה ניכרת את ציבור החולים, להפחית עומס על מרכזי בריאות פניות לקופות חולים, וצריכת תרופות היית יורדת עד מאוד באופן כזה שתקציב סל הבריאות היה משאיר לנו הרבה כסף בכיס ולצד בריאות וחברה בריאה יותר.

בית הבריאות בית ישראל יכול היה להוות אבן דרך לכל שאר העמים. ארצנו מבורכת בכל טוב למען אורכות חיים בריאים רק שאין מצד המדיניות להטות את פסי רכבת הקדמה המטורפת  להסיטה בימסוטים לעבר קדם . כנראה  שרק משם הולכים אולי לאט יותר אבל מגיעים רחוק יותר.

חזור לקדם בכדי לשמור על הקדמה בבטחה.

פסח כשר מכיל בתוכו מכל חגי ישראל בתוך שמו בראשי תיבות.

פורים, סוכות, חנוכה,כיפור,שבועות, ראש השנה.

שיהיה לכולנו חג שמח התחדשות ובריאות מעל הכול אמן חיבוק ממני

גדעון יצחק

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן