עדכונים חמים
עדכונים חמים
מתמודדים ביחד
שמש פאקר, שמברג, מלכין

מתמודדים ביחד

אגף הרווחה ועמותת “עתיד בטוח – קרן לחיים” מפעילים פרויקט סיוע למשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן של אחד מילדיהן

אגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית חדרה בניהולה של זיוה הימברג, בשיתוף עמותת “קרן לחיים” שבראשה יו”ר העמותה עו”ד גלית שמש פאוקר, מובילים את פרויקט “עתיד בטוח – קרן לחיים” ע”ש הלן חטב ז”ל המיועדת למשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן של אחד מילדיה.

את התוכנית ברמה העירונית מרכזת ומתאמת פרויקטורית האגף מלי מלכין יחד עם נציג העמותה גילי שמברג, שאיתרו וגייסו את המשפחות לפרויקט בדרך יצירתית עד לגיבוש קבוצת הורים תומכת ומגובשת.

התוכנית בחדרה החלה בעקבות פניית משפחות לאגף הרווחה, והבעת עניין במפגשי הורים וכן שיח קבוצתי ופרטני שיסייע להן במצבי ההתמודדות מול מחלת הסרטן של אחד מילדיה. בהדרגה נוצרה קבוצת הורים המשמשת אוזן קשבת, תומכת ומלווה את חבריה סביב ההתמודדות עם המחלה, הממסד והבירוקרטיה.

הילדים ובני הנוער זוכים לתוכנית תומכת קהילה, ואף מעלים צרכים חברתיים ובעיקר לימודיים עקב פערים שנוצרו בתקופת אשפוזם. לכל אחד מהם נבנתה תוכנית אישית על פי צרכיו, המתואמת עם בית הספר.

הפרויקט נועד ללוות ולתת מענה תומך ומשלים למשפחות, גם בדרך של סיוע במימון צרכים שונים, כמו: הכוונת צעירים וליווי תעסוקתי למחלימים לאחר סיום הטיפולים, פיתוח קבוצת נטוורקינג לתמיכה וחיזוק ילדים ובני נוער בשלבי החלמה, תגבור לימודי וסיוע בהכנה לבגרויות, פיתוח קבוצת נטווריקינג להורים וילדים, מימון פאות, תרופות וטיפולים אלטרנטיביים, חוגי העשרה, ימים חווייתיים וימי כיף לבני המשפחה, עזרה בשיעורים והכנה למבחני בגרות, חוגי העשרה, טיפולים, מפגשים והנחיית הורים, טיולים, גיבוש משפחתי ועוד.

מלי מלכין מציינת כי ליווי משפחות שמתמודדות עם מחלת סרטן של אחד מילדיהן הוא תחום מאתגר המצריך משאבי זמן, יכולת הקשבה, ויצירת שיח תומך תוך גיוסם לתוכנית ממקום אופטימי ומאמין.

מתוך שיחות עם הורים עולה כי השתתפותם בתוכנית מחזקת, מעודדת ומעצימה אותם במהלך התמודדותם ותקוותם להחלמה, והם מודים לעוסקים במלאכה על האכפתיות.

משפחות נוספות המתמודדות עם מחלת הסרטן של אחד מילדיהן ומעוניינות להצטרף לתוכנית, מוזמנות לפנות בדוא”ל או malim@hadera.muni.ilאו בטלפון 04-6303176

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן