עדכונים חמים
עדכונים חמים
מוזיאון הרפואה הראשון מסוגו בארץ ובעולם
צילום: רמי זינגר

מוזיאון הרפואה הראשון מסוגו בארץ ובעולם

מוזיאון הרפואה נפתח לקהל הרחב

צילום: רמי זינגר

מוזיאון הרפואה הראשון מסוגו בארץ ובעולם, הממוקם בטכנודע, נפתח השבוע וזוכה לפופולריות רבה, במיוחד בקרב ילדים ובני נוער – הרבה בזכות הקורונה

“מוזיאון הרפואה החדש בחדרה, מכניס הרבה צבע לעולם ‘כבד’ עם קונוטציה לא מאוד חיובית”, כך נאמר בכתבה שסגרה את מהדורת החדשות של 12N בשבוע שעבר, ועסקה בפתיחתו המתוקשרת של המוזיאון פורץ הדרך המשלב בין מדע, רפואה וטכנולוגיה ומספק למבקרים בו הצצה נדירה וחווייתית לתוך גוף האדם ותפקודו. “הקורונה מוזכרת בסיורי המוזיאון לא פעם, וזה לא מפתיע, מאחר ובלעדיה עולם הרפואה והמדע לא היה זוכה כיום לאותה פופולריות.”

בצל עלייה בנתוני תחלואת הקורונה ומבצע התחסנות בקרב ילדים ובני נוער בגילאי 12-16, פתיחתו של המוזיאון מגיעה בתזמון מושלם, ומאפשרת לצעירים ולהוריהם, את ההזדמנות ללמוד מקרוב ובאופן מעמיק על גוף האדם וחולשותיו, פתולוגיות והטיפול בהן, כמו כן, מאפשרת נקודת מבט עדכנית במיוחד על הנגיף המלווה אותנו מזה זמן. במוזיאון מוצגות שש תערוכות מרהיבות כגון תערוכת הידעת? הכוללת שאלות מעניינות על גוף האדם, תערוכת הלב, המאפשרת למבקרים סיור בתוך לב ענק בחווייה אורקולית, תערוכת המוח, תערוכת גנטיקה הכוללת בין היתר את מודל הסליל הכפול של ה DNA מהגדולים בעולם, ואיך לא, תערוכת חיידקים ווירוסים.

“תערוכת החיידקים והווירוסים תוכננה לפני כחמש שנים, הרבה לפני שהקורונה ‘עלתה לאוויר’,” מסבירה אמלי ברנשטיין גולן, מנהלת אקדמית בטכנודע חדרה. “במהלך השנה וחצי האחרונות הבנו כמה התערוכה רלוונטית. אנחנו רואים ילדים שמגלים הרבה יותר עניין, הם שמעו את החדשות, את ההורים שלהם, הם הסתובבו עם מסיכות על הפנים ועכשיו מעניין אותם לדעת מה עושה המסכה, כיצד היא מגינה עליהם, ושואלים שאלות ענייניות שהם לא היו שואלים אילולא הקורונה.”

לדור העתיד, יש מקום בו הם יכולים להיחשף לעולמות המדע, להתנסות באופן אינטראקטיבי ולהיות רופאים צעירים ליום אחד, לשאול שאלות ולקבל את התשובות מהצוות המקצועי של המוזיאון שימחיש עבורם את נפלאות המדע, בשאיפה שרבים מהם ירצו בעתיד להיות חלק מעולם המדע ויהפכו למדענים ורופאים.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן