עדכונים חמים
עדכונים חמים
השלום כבר פה: פלוריסטם הישראלית בהסכם שת”פ עם אבו דאבי
יקי ינאי מנכ"ל פלוריסטם. צילום דיוויד גארב

השלום כבר פה: פלוריסטם הישראלית בהסכם שת”פ עם אבו דאבי

הסכם השלום מגיע לתעשיית הביומד הישראלית

פלוריסטם החיפאית והמרכז של אבו דאבי לתאי גזע חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה

בפיתוח טיפולים המבוססים על רפואה תאית ורגנרטיבית למגוון מחלות קשות, לרבות קורונה

 

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית פלוריסטם הודיעה כי חברת הבת שלה, פלוריסטם בע”מ, חתמה על מזכר הבנות עם המרכז של אבו דאבי לתאי גזע (ADSCC).

מטרת שיתוף הפעולה היא למנף את תחומי ההתמחות של כל אחת מהחברות בטיפולים תאיים ולספק רפואה רגנרטיבית. את שיתוף הפעולה בין הצדדים יזמה חברת הייעוץ Better Alternatives.

אודות המרכז של אבו דאבי לתאי גזע

המרכז של אבו דאבי לתאי גזע הוא מרכז בריאות מתמחה המתמקד בטיפולים המבוססים על תאים וברפואה רגנרטיבית, וכן במחקר פורץ דרך בתאי גזע באזור זה של העולם. המרכז הוקם במרס 2019 על מנת למלא את הביקוש המקומי והאזורי הגדל לשירותים וטיפולים רפואיים מתאים. המרכז מצויד בטכנולוגיות הרפואיות החדישות ביותר ובמכשור רפואי ייחודי לאזור, כמו גם ברופאים בעלי מוניטין בינלאומי העובדים בשיתוף פעולה עם החוקרים. תחומי ההתמחות של המרכז כוללים, בין השאר, אימונולוגיה, המטולוגיה, טיפולים קליניים המבוססים על תאי גזע, ביולוגיה מולקולרית, אימונותרפיה, אורתופדיה ואורולוגיה.

אודות תאי השלייה של פלוריסטם: נס החיים ממשיך לתת חיים

פלוריסטם, שמקומה בחיפה ומונה כ-150 עובדים, מפיקה טיפולים רפואיים מתאים המצויים בשליות של נשים לאחר לידה. כך, תאים משליות של נשים (שתרמו אותן לאחר ניתוח קיסרי), הופכות מפסולת רפואית לתרופה מצילת חיים, במגוון רחב של אינדיקציות, כל זאת ללא צורך בהתאמה גנטית בין תורמת השלייה למטופל.

תאי השלייה של פלוריסטם נמצאים בימים אלה בשיאם של ניסויים קליניים מתקדמים בבני אדם (שלב 3) בשני מצבים רפואיים אחרים, פגיעות שרירים לאחר שבר ירך ואיסכמיה בגפיים תחתונות. התאים הוכחו כמעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל. החלבונים מתניעים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

איך זה עובד?

הטיפול הינו פשוט וזמין – תאי שלייה גדלים ומתרבים בסביבה מבוקרת המדמה את התהליכים שבגוף האדם והמוצר הינו בקבוקון המכיל מאות מיליוני תאים שניתנים בהזרקה לשריר, ללא צורך בהתאמה גנטית בין התורמת לבין המטופלים. תהליך גידול התאים נעשה במפעל לייצור תאים של פלוריסטם, שהינו היחיד מסוגו בעולם ובטכנולוגיה ייחודית הרשומה כפטנט ופותחה על ידי החברה.

“אנו גאים עד מאוד לשתף פעולה עם עמיתינו ב-ADSCC באמצעות שיתוף ידע ומומחיות, אשר לדעתנו יקדמו את שירותי הבריאות בתוך גבולותינו ומחוץ להם. אנו רואים במדע וברפואה הרגנרטיבית גשר לכינון שלום וטיפוח שגשוג ורווחה לאזור ולעולם כולו. אני מאמין שכמנהיגים עסקיים ומדעיים, מוטלת עלינו החובה וניתנה לנו הזכות להוביל שיתוף פעולה, ולקדם את הידע והחדשנות. אנו גאים להיות בין הגופים מהראשונים שנהנים מהרגע ההיסטורי,” אמר יקי ינאי, נשיא ומנכ”ל פלוריסטם.

ד”ר ינדרי ונטורה, מנכ”ל ADSCC, אמר, “פלוריסטם היא שחקנית חשובה בתחום הטיפולים התאיים, בעלת ניסיון של שנים בתחום, פלטפורמה ייחודית ותוכנית קלינית איתנה. אנו נרגשים לשתף פעולה עם החברה ולקדם את המחקר והפיתוח של טיפולי תאיים לטובת המטופלים והאנושות כולה.”

 

 

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן