עדכונים חמים
עדכונים חמים
ההתמודדות מול נגיף הקורונה היא ממש כמו מלחמה
נגיף הקורונה

ההתמודדות מול נגיף הקורונה היא ממש כמו מלחמה

יש חדש תחת השמש

 

ההתמודדות מול נגיף הקורונה היא ממש כמו מלחמה * הרכב של ארבעה מומחים, פרופסורים ורופאים, מצא כי יש דרך להתמודד בצורה טובה יותר מול הנגיף * אלא שבינתיים לא ממש משמיעים לנו את דעתם

שלום וברכה קוראים וידידים. מהלך השנה החולפת – תודה לאל על כל יום ורגע – היא בהחלט שנה מאתגרת מאוד לחיזוק האמונה בינינו לבין המקום.

תודה לאל – כל המשפחות שיעצתי להם איך להתמודד בתנאי מחלת הקורונה אשר פקדה אותם, צלחו את הדרך וברוך השם עברו הלאה להמשך חייהם.

כאשר נדבק אדם בקורונה, הווירוס חודר לתאים, מתרבה ומתפשט לרקמות שונות בגוף. זהו משחק כמו שוטרים וגנבים – התאים פולשים והשוטרים אינם מבחינים בהם.

הנגיף מתחכם ועושה מה שביכולתו להערים על מערכת החיסון, גנב ממש מצטיין הנראה כשוטר ולצד השוטרים מקיים את זממו בצורה משופרת ביחס לווירוסים ממוצעים.

הנגיף מתחמק זמן ממושך ממערכת החיסון בגוף ולכן לאחר כשבוע סיבוך קריטי מופיע כהפתעה גמורה.

מהרגע שמערכת החיסון מגלה את הווירוס מתחיל מרוץ מטורף ומערכת החיסון תציג את כל הנשק שיש ביכולתה בקרב האפל עבורה כגורם הפתעה וכבר חיילים רבים מצבא האויב נמצאים מולה.

כחייל לוחם והלום קרב גורם הפתעה נחשב ליתרון רב. הגוף מפעיל אלפי גנים, מאות חלבונים והורמונים, כמו צופרי האזעקות שאנו מכירים ותחילת גיוס עתודות וחטיבות המילואים להגיע מהר לתקוף את האויב.

התקיפה נעשית נגדו באופן ישיר ועקיף והווירוס מוסיף לדרכו חותר להתרבות ולהפיץ עצמו הלאה לגוף חדש וכך נוצרת הדבקת אנשים.

ישנה גישה שלא רוצים להשמיעה בכותרות בקרב מיטב הרופאים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומפקולטות השכלה גבוהות ביותר. מדובר בהרכב של ארבעה חוקרים מדהימים – פרופסורים ורופאים במקצועם. בספורט תחרותי לא יפה לצאת לפני הספורטאים הנוספים כאשר טרם נשמעה יריית המזניק.

אבל במלחמה – ועוד כנגד אויב שיוצר מגפה – יפה שעה אחת קודם לצאת אל הדרך בכדי לזכות במרוץ.

המומחים שלנו מציעים לעורר את מערכת החיסון בגישה מקורית הנראית מעט נועזת. הם טוענים שניתן להעיר את מערכת החיסון ולגרום לה להתחמש עוד בטרם שנפגשה עם הווירוס ובטרם הותקפה.

במקרה כזה, כאשר יגיע הווירוס היא תזהה אותו במהירות רבה והוא לא יהיה חבוי מעיניה 7 ימים . כך תפעל נגדו בקלות לפני שיספיק להתפשט.

התוצאה עשויה להיות בביטוי מחלה מקוצרת והפחתת הסיכון לסיבוכים הדורשים אשפוז באופן משמעותי.

איך גורמים למערכת חיסון תגובה להתעורר?

כמו שאנו כבר עושים שנים רבות ברפואה המערבית. למשל חיסון פוליו או חיסון מחומש, חיסון שפעת…במקרה כזה אם וכאשר יופיע הווירוס, תתעורר תגובה של מערכת החיסון.

אז מה הקשר למשל בין עירור כנגד וירוס פוליו לבין עירור וירוס לקורונה?

חלק ניכר ממערכת החיסון שלנו הפועל כנגד ווירוסים אינו מכוון השמדה באופן ספציפי וישנו חלק במערכת החיסון אשר מתאים נוגדנים ספציפיים להשמדת הווירוס. החוקרים רואים למשל שאם מישהו קיבל חיסון לפוליו או לשפעת ולאחר כשבוע מהחיסון נדבק בקורונה, ראו מערכת חיסון יעילה ומוכנה שבתוך פרק זמן קצר יכלה להתמודד עם הווירוס, וללא סיבוכים. הם קושרים את תגובות העירור שנוצרת למערכת החיסון ובעצם זה להכין אותה באופן מסוים. ההיפותזה הזו עשויה גם להוביל למצבים בהם תהיה תגובת יתר של מערכת החיסון וסיבוכים כתוצאה מכך בדומה לאלרגיות.

—————————-

הצטרפו לקבוצת העדכונים בזמן אמת  של חדרה  בוואטס אפ >>

https://chat.whatsapp.com/C9c7nTDRh7b9skSU4gZs1R

—————————-

גם צריכת ויטמין די 3 מסייע מאוד וביכולתו גם למנוע דרך השפעתו על מערכת החיסון. בעיקר הוא מסייע למערכת הנשימה ופעילות הלב.

ברור שגם שמן דגים חיוני, אומגה 3 וצריכת וויטמין סי עדיפה מפטרוזיליה טרייה קצוצה, ולאוכלה בכמות נדיבה. מומלץ לסחוט עליה לימון ומעט שמן זית.

גם כל קבוצת וויטמינים  Bחיוניים. קבוצה זו משמשת עבורנו כקו ההגנה הראשון של מערכת החיסון שלנו.

חיבוק, בריאות, אור ואהבה לכולכם.

גדעון יצחק

 

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן