עדכונים חמים
עדכונים חמים
בעקבות משבר הקורונה והשפעתו על עלויות הטיפול בפסולת
המשרד להגנת הסביבה

בעקבות משבר הקורונה והשפעתו על עלויות הטיפול בפסולת

ירידה בהכנסות, עלייה בהוצאות

בעקבות קורונה: אושר חוק לתמיכה ברשויות המקומיות לשם הבטחת פינוי הפסולת הביתית בשטחן

כנסת ישראל אישרה היום (ד’) בקריאות שנייה ושלישית את חוק שמירת הניקיון (הוראת שעה), שהגיש השר להגנת הסביבה, ח”כ זאב אלקין, במסגרתו תובטח הרציפות התפקודית של שירותי פינוי ומיחזור הפסולת הביתית בישראל בתקופה זו של התפשטות נגיף קורונה ותנאי החירום, בתקציב של 197.8 מיליון שקל מהקרן לשמירת ניקיון. 42 חברי כנסת הצביעו בעד, ללא מתנגדים.

לפי הנתונים שבידי המשרד להגנת הסביבה, בתקופת משבר הקורונה התרחשה עלייה בכמות הפסולת הביתית שיוצרה בישראל. בנוסף, בשל התפשטות הנגיף והמגבלות שהוטלו על כלל ענפי המשק (ובכלל זה הגבלות על כוח האדם בענף הובלת הפסולת, צמצום האפשרות להובלה חוזרת של סחורות ומטענים ועוד) והירידה בפעילות המשקית בכלל, התרחשה גם התייקרות בעלויות הטיפול והמיחזור של הפסולת הביתית. חלק גדול מהפסולת – שבימים כתיקונים מטופל על-ידי המגזר העסקי – עבר כעת לרשויות המקומיות, כפסולת ביתית, בשל השהייה בבתים.

במקביל, הממשלה אפשרה הנחה משמעותית בארנונה לעסקים בהחלטתה, ועל כן, מתרחשת ירידה בהכנסות הרשויות המקומיות אשר נועדו לממן בין היתר את עלויות הטיפול והמחזור של הפסולת הביתית. החוק שאושר יסייע לפצות את הרשויות על אובדן ההכנסה כך שלא תיפגע רמת השירות והרציפות התפקודית בנושא הפסולת.

תמיכה זו היא צעד משמעותי נוסף בפעילות המשרד להגנת הסביבה להבטיח, כי על אף הגידול בכמויות הפסולת, ועל אף משבר הקורונה, ימשיכו כסדרן כל פעולות מיחזור הפסולת, בכל רחבי המדינה – הן איסוף הפסולת המופרדת מפחי המיחזור הפרוסים ברשויות, הן הובלת הפסולת למפעלי המיון, והן המשך פעילותם התקינה של מפעלי המיחזור השונים.

השארת תגובה

שומרים על הסביבה כחלק מהפעולות שנעשות ע”י אגף שפ”ע ובמענה לפניות תושבים אל הוועדה לאיכות

המשך קריאה »
;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן