עדכונים חמים
עדכונים חמים
מרכז חדש למשפחה

מרכז חדש למשפחה

פרדס חנה כרכור

 

נענים לצורך

 

מרכז חדש למשפחה – הבית למשפחות המיוחדות – מוקם במושבה

 

בימים אלו מוקם בפרדס חנה כרכור מרכז משפחות מיוחד, המהווה שירות משלים למשפחות שלהן בת/בן עם צרכים מיוחדים בדגש על חיזוק המשפחה, הילדים המיוחדים, ההורים והאחים.

הצורך בהקמת המרכז הגיע ממשפחות ששיתפו את חוויותיהן השונות המאפיינות משפחות עם בת/בן עם צרכים מיוחדים.

מתוך הרצון לספק מענה כולל בתוך המושבה לכלל הקהילה מוקם המרכז ככזה שיראה בצורה רוחבית וייתן מענה למשפחות מיוחדות, בדגש על צורכיהן החברתיים, הקהילתיים והרגשיים מהמוסדות ומהקהילה בכלל.

ד’ משתפת על חוויותיה כאם לילד מיוחד בוגר: “כשנולד או מתגלה הילד המיוחד… כל המשפחה צריכה להסתגל למציאות חדשה, אני זוכרת שבני אובחן, הבשורה שהוא ילד מיוחד הייתה מנפצת ולא קלה בכלל, בעיקר לנו (ההורים) ובכלל למשפחה כולה. למרות שבאיזשהו מקום ידעתי, ראיתי שיש לו בעיות, שהוא לא כמו כולם, הוא לא היה מתאים לגיל שלו. אחר כך מגיע השלב של ההפנמה וההכרה שזוהי מציאות חיינו ועכשיו צריך להתארגן מחדש ולחיות עם מה שיש, כמה שיותר טוב. כולנו מתגייסים, אבל גם בכנות, כואב לומר אבל משלמים מחירים”.

במסגרת המרכז יינתנו מענים שונים לרווחת המשפחות המיוחדות – שירותי תמיכה, הפגה, מידע, הסברה ועיצוב עמדות בקהילה הרחבה בכל הקשור לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים והכללתה במרקם החברתי הרחב. המרכז בנוי על שותפויות, עם הורים ומשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ביישוב, קהילת המשפחות “קהילה מכילה”- התארגנות תושבים פעילים, בעיקרם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים וכלה בגורמים שונים בתוך הרשות בתחומי חינוך, רווחה, בריאות ופנאי.

 

 

 

בתוך כך ציינה השבוע ראש המועצה, הגר פרי יגור כי היא שמחה וגאה להרחיב את מערך השירותים והמענים שלנו במושבה. בפגישות שלי עם חלק מהמשפחות במושבה ועם הצוות המקצועי מהאגף לשירותי רווחה וקהילה עלה הצורך לספק מענה ותמיכה הוליסטית ופרטנית למשפחות המיוחדות. המרכז למשפחה הוא חלק מהמענים הרבים והגדלים שלנו במושבה, לילדים ולבוגרים המיוחדים שלנו וחלק מהתפיסה אותה המועצה בראשותי מובילה של ישוב מכיל ומשלב, אלו מביאים בסופו של יום לחוסן קהילתי”.

 

כל זאת ועוד, מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה תמי ברששת , ציינה כי הכל התחיל מפנייה של משפחות להן בן עם צרכים מיוחדים אל הרשות ולאגף על הקשיים ועל הצורך במענים ייחודים למשפחות. שמחתי לפגוש קבוצה של הורים פעילים ואכפתיים אותם ראיתי לנכון להעצים ולהכשיר על מנת להיות שותפים גם בהמשך ולסייע לפיתוח שירות זה. קבוצה זו- קהילה מכילה, עברו בשנה החולפת קורס פעילים מטעם ארגון “קשר” ובליווי עובדת קהילתית של האגף. קהילה מכילה בהתארגנותה הכשירה את הקרקע לבניית מרכז זה בשיתוף עם קהילת המשפחות והרשות המקומית על אגפיה השונים.

 

את המרכז תנהל, עו”ס לילך בן שושן “מטרת המרכז היא להיות בית חם ועוגן לקהילת המשפחות בדגש על חיזוק החוסן המשפחתי, העצמה ושיפור איכות החיים בקהילה תוך מתן מענה למערכת המשפחתית כולה – אנשים עם צרכים מיוחדים, הוריהם, אחיהם, סביהם וכן מעגלים נוספים בסביבתם. המרכז פועל עבור ועם המשפחות ומבוסס על שותפויות רבות ורוח של נתינה וקהילתיות שקיימת בשפע בפרדס חנה-כרכור. מזמינה את המשפחות להצטרף למרכז בפעילויות השונות הקיימות וכן בפעילויות עתידיות ויצירת מענים נוספים ביחד”.

 

תחומי פעילות של המרכז: קבוצות תמיכה וסדנאות, פעילויות פנאי והעשרה, הנגשת מידע ומיצוי זכויות בשלבי החיים השונים, התנדבות, מנהיגות הורים והסברה, והעלאת מודעות ועיצוב עמדות כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים.

לפרטים נוספים: עו”ס לילך בן שושן, מנהלת המרכז למשפחה 054-9747104

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן