עדכונים חמים
עדכונים חמים
המועצה תחלק עצים ושיחים לתושבים כחלק מפרויקט ייחודי להצללת המרחב הציבורי

המועצה תחלק עצים ושיחים לתושבים כחלק מפרויקט ייחודי להצללת המרחב הציבורי

פרדס חנה כרכור תחת כל עץ רענן

בשיתוף צוות טבע עירוני, ועדת איכות הסביבה ואגף שפ”ע יוצאת המועצה במבצע חלוקת שתילי עצים ושיחים צופניים לבתים פרטיים ומשותפים לנטיעה בחזית החצר, במטרה לייצר הצללה במרחב הציבורי.

ליער העירוני תרומה ניכרת לבריאות ולרווחת האדם והסביבה. עצים ושאר צמחיית היער מטהרים את האוויר, מספקים צל ומאזנים את הטמפרטורה במרחב הבנוי. עצים משמשים בתי גידול לציפורים ולבעלי חיים נוספים. בנוסף, לעצים גם השפעה פסיכולוגית חיובית על האדם.

המועצה פועלת במספר מישורים על מנת לטפח את היער העירוני על כל רבדיו, לחשוף את נפלאות הטבע העירוני ולחבר את התושבים לחשיבותם. לצד זאת עורכים אגף השפ”ע והיחידה הסביבתית בשיתוף הגורמים השונים הסברה במגוון תחומים והכשרות מקצועיות.

בשנתיים האחרונות מבצע אגרונום המועצה סקר בריאות עצים לטובת שמירת ביטחון התושבים ובריאות היער העירוני. בסקר עד כה נאספו נתונים של 3,800 עצים, וההערכה כי במרחב הציבורי במושבה ישנם פי שניים עצים עוד לסקור.

כל זאת ועוד, בגינות הפרטיות ביישוב קיים מגוון צמחים זהה ואף גדול מזה הנמצא במרחב הציבורי.

עצים כגון אראוקריה הגדולה ביותר ביישוב המצויה בחצר פרטית בפינת הרחובות הדקלים והחרובים. זהו עץ נוי עמיד, אצילי, המטמיע פחמן ומטהר אוויר.

עץ נוסף הינו אלון התבור הגדול ביישוב הנמצא בגינה פרטית בפינת הפלמ”ח והצנחנים. תרומת צמחים אלה ליער העירוני היא מכרעת, ולכן החשיבות הגדולה בטיפוח הצומח גם במרחב הפרטי כמאמץ משלים לפעילות המועצה.

כדי להתמודד עם חום הקיץ, לעודד הליכתיות ושהייה במרחב הציבורי ולשפר את איכות החיים של התושבים, נדרשת חופת צל איכותית. לכן בקיץ מופחת הגיזום הציבורי וכולל גיזומי בטיחות ונגישות.

מועצת פרדס חנה כרכור מזמינה את התושבים לקחת חלק בשיתוף פעולה נרחב זה ולנטוע עצים במרחב הפרטי. מוזמנים להתייעץ עם אגרונום המועצה גור רותם ולקבל מידע על שמירת הטבע העירוני

במייל gur1961rotem@gmail.com

 

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן