עדכונים חמים
עדכונים חמים
כ-120 מענקים וערכות חימום יחולקו בעיר חדרה
מבצע החלוקה - צילום הקרן לידידות

כ-120 מענקים וערכות חימום יחולקו בעיר חדרה

מחממים את הבית ואת הלב

הקרן לידידות בשיתוף עמידר ועמיגור מחלקים מענקים וערכות חימום לקשישים המתגוררים בדיור ציבורי ברחבי הארץ

אוכלוסיות שלמות במדינה מתקשות לעמוד בנטל הכלכלי הכרוך בחימום הבית. האוכלוסייה הרגישה ביותר היא קשישים אשר הכנסתם הדלה אינה מספיקה לכיסוי צרכיהם הבסיסיים והם נאלצים במקרים רבים לבחור בין חימום ביתם לרכישת מזון, תרופות ומוצרי בסיס אחרים.

במסגרת הפעילות הקהילתית שמקדמות הקרן לידידות וחברת עמידר, שהינה זרוע הביצוע של משרד הבינוי והשיכון, בקרב אוכלוסיית הדיור הציבורי, מתבצעת בימים אלו חלוקה של ערכות חימום באמצעות עובדי הקרן, אגף קשרי הקהילה, מרכזי השירות של החברה, נציגים מהרשויות המקומיות ומתנדבים רבים, ומקיפה עשרות יישובים ברחבי הארץ. במסגרתה מוענקים לקשישים “ערכות חורף” הכוללות שמיכה מחממת וצעיף, לצד שוברי קנייה בערך של 300 ₪ לצורך הצטיידות ובעלות כוללת של כמיליון דולר. המבצע נערך תוך שמירה קפדנית על ההנחיות, כאשר נציגי עמידר והקרן לידידות מגיעים לבתיהם של בקשישים ובנוסף לחלוקה, מפיגים את בדידותם ומתעניינים בשלומם. החלוקה מתבצעת גם לדיירי עמיגור.

רוסנה לוי קלאס (68), עלתה לארץ מארגנטינה בשנת 1979 ומתגוררת בגפה בדירה שבניהול חברת עמידר. צוות הקרן לידידות ועמידר ביקרו גם את רוסנה במסגרת המבצע שנערך בימים אלה והיא ציינה: “תודה רבה על המתנה היפה לחורף ועל תווי הקנייה שיעזרו לי מאוד במיוחד בתקופה הזו. אך בעיקר תודה גדולה על הביקור והיחס החם שעבורי הוא הכי חשוב בגלל שאני לבד.”

נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין: “בחודשי החורף ולאחר חודשים רבים של הסתגרות בבתים בשל משבר הקורונה, מצוקת הקשישים מחריפה ואף הופכת מסוכנת ממש כאשר רבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות. בשיתוף עם מחלקות הרווחה ברשויות, חברות משכנות, ובזכות תורמים נדיבי לב ומתנדבים, אנחנו מבקשים להגיע לקשישים הנזקקים ביותר ולהבטיח כי הם עוברים את החורף בשלום.”

“מדובר בשיתוף פעולה מבורך עם הקרן לידידות. אני מודה לעובדי הקרן, לעובדי עמידר ולמתנדבים על האפשרות לשמח את הדיירים בתקופה מורכבת זו,” מסר יו”ר חברת עמידר, יאיר זילברשטיין.

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן