עדכונים חמים
עדכונים חמים
לידה בשפת הסימנים

לידה בשפת הסימנים

הפנים מאחורי המסכה

 

לידות בימי הקורונה מספקות אתגרים חדשים לצוותים הרפואיים. במרכז הרפואי הלל יפה התמודדו לאחרונה עם לידה של יולדת כבדת שמיעה, ועמדו בהצלחה בלידה המיוחדת

 

בימים כתיקונם יכלה יולדת כבדת שמיעה להגיע עם מלווה שיתווך בשפת הסימנים בינה לבין הצוות הרפואי או פשוט “לקרוא שפתיים”. בימי הקורונה, כשכולם מחויבים לחבוש מסכות, נדרש אישור חריג למלווה נוסף שיתווך בין היולדת לצוות בזמן הלידה.

איה סלע מסס ובעלה מהיישוב חריש, ששניהם כבדי שמיעה, התכוננו לתרחיש וביקשו אישור חריג להגיע עם מלווה נוסף ללידה. מדובר באישור הכרחי, שכן בימים אלו, בשל נגיף הקורונה, חל איסור גורף על הכנסה של יותר ממלווה אחד.

כאשר מגפת הקורונה פרצה ויצאו הנחיות משרד הבריאות המורות על מלווה אחד לכל יולדת, איה ובעלה יניב הבינו שהם בבעיה. השניים הינם כבדי שמיעה אשר מתקשרים באמצעות קריאת שפתיים. בשל מגפת הקורונה, הצוות הרפואי מחויב לעטות מסכה באופן קבוע, כך שאינם יכולים לתקשר ולהבין את הצוות ללא תיווך של אדם נוסף. בני הזוג פנו לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בבקשה שיסייעו להם לקבל אישור חריג למלווה נוסף בחדר לידה- המתורגמנית שלהם, על מנת שתוכל לתווך בינם לבין הצוות הרפואי. הנהלת המרכז הרפואי הלל יפה קיבלה את פנייתם ואישרה לזוג מלווה נוסף.

כמה ימים לאחר מתן האישור הגיעה איה לחדר מיון יולדות במרכז הרפואי הלל יפה וילדה בניתוח קיסרי. המתורגמנית, שלאורך כל הדרך הייתה לצידה, תרגמה בשפת הסימנים לאיה את הנחיות הצוות הרפואי והסבירה לה על ההתרחשויות ועל הליך הניתוח. הניתוח עבר בהצלחה והתינוק נולד בריא ושלם במשקל של 3.870 ק”ג.

“בעלי פנה מראש כדי לקבל את האישור מבעוד מועד. פחדנו להגיע לבדנו לחדר לידה ולהיות חסרי אונים מול הצוות הרפואי. אנו מודים לבית החולים שנתן את הסכמתו ואפשר למתורגמנית שלנו להצטרף ללידה,” אמרה איה.

סופי גולייב, המיילדת שליוותה את איה בחדר לידה: “זו הייתה ללא ספק לידה מסוג אחר. המתורגמנית הייתה למעשה צינור להעברת מידע בינינו לבין איה. לולא הייתה, קשה מאוד היה לאיה להבין אותנו ולהתקדם עם הלידה. בפרט במצבים מורכבים אלה, חשוב שהיולדת תקבל את מלוא התמיכה, תרגיש בטוחה ונינוחה ותהיה מעודכנת בכל שלב בלידה.”

השארת תגובה

;
גלילה לראש העמוד
small_c_popup.png

פרסום לעסק שלכם
כל עסק צריך
מבט מקומי

דילוג לתוכן